Úkol pouze pro chytré jedince: Mezi spícími tygry se nachází jeden odlišný, najít ho dokáže jen inteligentní člověk

Každého tygra lze bezpečně identifikovat podle pruhovaného vzoru jeho srsti. A vy zkuste odhalit jednoho odlišného tygříka na tomto obrázku.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Zdá se, že oranžové zabarvení musí způsobit velmi snadnou viditelnost. Což je pro predátora opravdu nevýhodné. Problém je v perspektivě. Zatímco my vídáme tygry v zoologických zahradách proti zelené vegetaci, jejich hlavní kořistí jsou kopytníci. A ti nerozeznají takové spektrum barev jako my. Pro zvířata s celkově chabým zrakem je tak obtížné rozeznat ve vysoké trávě syté a tmavší tygří zabarvení. Při lovu v přirozených podmínkách to tedy překážka není.

Adaptace do jiných podmínek

Jde o podstatnou součást adaptace lovce. Jiné kočkovité šelmy loví hlavně ve skupinách, například lvice. Případně jako gepard spoléhají na prudké zrychlení na pevném povrchu. Tygři jsou ovšem mnohem větší samotáři, jsou tedy závislí na tom, že svou kořist zaskočí zcela nepřipravenou. Nejčastěji cílí na velkou kořist, jako jsou jeleni, divoká prasata, případně sloní mláďata. A ano, čas od času se jejich cílem stane i člověk. Teď ale soustřeďte svou pozornost na skupinu spících tygříků a najděte odlišného.

iZdroj fotografie: Barletta Web

K napadení člověka tygrem většinou dochází v situaci, kdy je zvíře staré, raněné nebo nemocné. Není tedy schopno lovit svou běžnou kořist. Jakmile však tygrovi jednou zachutná lidské maso, je většinou nutné ho usmrtit v rámci ochrany obyvatelstva. Jeho oblíbenou metodou lovu je vrhnout se kořisti na krk a pevně ho stisknout čelistmi. Příčinou smrti je tak často udušení, při protnutí tepny špičáky ještě dříve vykrvácí. Tygr je největší kočkovitou šelmou.

Na obrázcích jsou 3 rozdíly: Jen lidé s IQ vyšším než 130 je dokážou najít. Troufněte si na zjištění, jak na tom jste

Kříženec, který je ještě větší

Samci dorůstají do délky až 3 metrů, mohou vážit i 300 kilogramů, samice jsou o trochu menší. Existuje však ještě větší šelma, tzv. liger. Jde o křížence samce lva a samice tygra. V moderním světě tak nemá obdobu, dorůstá délky téměř 4 metrů. Je také výrazně těžší než největší tygři. Největší žijící liger Hercules má 420 kg, dosavadním rekordmanem byl ale jedinec vážící neuvěřitelných 550 kilogramů.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Na zadní straně uší mají specifické skvrny. Dle výkladů jde o falešné oči k odrazení jiné zvěře. Nebo pomáhají mláďatům sledovat matku ve vysoké trávě. Jak je vidět z řešení, jeden spící tygřík je otočený na opačnou stranu. Pokud vám tento detail unikl, vyzkoušejte další zábavná cvičení pozornosti, abyste svůj zrak lépe potrénovali.

Jak dlouho jste odlišného tygříka hledali?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články