Optická hádanka, která dokáže potrápit: Na večírku se zjevil duch, za 15 sekund ho najdou jen skutečně pozorní jedinci

Duchové a nadpřirozené jevy jsou letitým fenoménem, který lidstvo stále fascinuje. A na tomto obrázku se jeden takový duch nachází.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Přestože i v Česku máme dostatek strašidelných míst všeho druhu, ty největší příběhy často přichází ze zahraniční. Jen napříč Británií je více jak 60 strašidelných domů, hradů, sídel a dalších budov. A to jsou jen ta, o kterých zatím víme. Výklady jejich původu se ovšem liší. Podle některých v nich přebývají zemřelí, kteří se zasekli „na půl cesty“, protože mají na Zemi něco nevyřízeného. Duch pak prožívá muka, dokud není přijat do nebe nebo do pekla.

Důvody, proč vás přízrak pronásleduje

Podle dalších teorií je duch připoután ke konkrétnímu místu, osobě nebo předmětu. Duch vás také může strašit z více různých důvodů. Slavný lovec duchů Richard Southall uvedl dokonce 4 nejčastější. První je skutečnost, že si duch neuvědomí, že je mrtvý. Druhým je již zmíněná nedokončená záležitost. Osoba zemře, ale dokud problém trvá, nemůže se dostat na „druhou stranu“. Najdete ducha na tomto obrázku společnosti v místnosti?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

To nás vede k třetímu důvodu. Protože tou nedokončenou záležitostí může být prostá skutečnost, že se duch nerozloučil se svými blízkými. Pak existuje ještě čtvrtá možnost – duch vás má nasměrovat k vašemu ideálnímu protějšku. Milovníci či lovci duchů obecně věří, že jsou duchové propojeni hlavně s místy, věcmi a konkrétními osobami. To se týká například slavného Winchesterova domu, který patřil tvůrci proslulé „winchesterovky“.

Oběti zbraně a typologie duchů

Duchové dlouhou dobu pronásledovali jeho manželku. Šlo však výlučně o osoby zabité právě konkrétní značkou zbraně. Přemýšlet ovšem o duchovi jako o jedné univerzální entitě je chyba. Není to totiž jen typická bílá bytost, která vás bude pronásledovat. Existují také poltergeisti. Nejde o zřetelné bytosti, ale o jev způsobující hluk a pohyb věcí. Objevují se hlavně v budovách a žít s nimi delší dobu je prakticky nemožné.

Ve spojitosti s pronásledováním existuje jedna velmi zákeřná možnost. Podle římských pramenů je totiž možné docílit toho, aby duch začal pronásledovat některého z vašich nepřátel. Začínalo to napsáním kletby, kterou pak dotyčný vyryl do kamene. Kletba musela uvádět jméno terče a jakým způsobem ho má duch sužovat. Pak byla deska uložena ke hrobu nebo na hřbitov, aby podle ní zemřelí už mohli jednat dle vlastní úvahy.

Ďáblova hodina a řešení

Ve folklóru se objevuje často termín witching hour, tedy „ďáblova hodina“. Ta je spojená s více paranormálními jevy a také se během ní objevuje nejvíce duchů. I když je možné vidět ducha v kteroukoli denní dobu, právě tento čas je pro ně nejpříhodnější. Existuje ovšem více verzí, kdy tato doba nastává. Obecně však panuje shoda na tom, že jde o 3.– 4. hodinu ranní. Podívejte se na obrázek pořádně. Opravdu dámě u pravé zdi chybí kus trupu?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Spojení konkrétní hodiny s výskytem duchů nejspíš přišlo z katolické církve. Během 16. století totiž systematicky zakazovala v tento čas jakékoli aktivity. Toto nařízení pocházelo ze strachu z provádění čarodějnictví, které se mělo odehrávat výlučně v noci. Během ďáblovy hodiny se má nejvíce setkávat svět živých a mrtvých a také nejvíce hlučí poltergeisti. Takže až se příště v tento čas probudíte, dávejte si pozor na to, co uvidíte.

Jaký máte zážitek s nadpřirozenem vy?

Zdroj: Depor
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Sladká cesta za štíhlou postavou: Lžíce skořice s medem zatočí s nadbytečnými kily už první týden
Události247.cz
Události247.cz
Starší domy se kvůli EU stanou neprodejnými, lidé se s tím musí smířit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva