Na obrázcích jsou 3 rozdíly: Jen lidé s IQ vyšším než 130 je dokážou najít. Troufněte si na zjištění, jak na tom jste

Superhrdinové patří k jádru komiksové tvorby prakticky od jejího vzniku. Na obrázcích malého chlapce vedle maminky v superhrdinském kostýmu se skrývá několik rozdílů.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Po celou dobu existence tohoto způsobu představování příběhů si komiksy o superhrdinech udržují výsostné postavení. Jejich příběhy čtou a sledují miliony lidí po celém světě. Postavy jsou tak centrem byznysu, který prostřednictvím nejrůznějších platforem a forem prezentace vydělává miliardy dolarů. Komiks ovšem není novou věcí, protože myšlenka vyprávění obrazem je s námi od počátku historie. Už kresby na stěnách jeskyní jsou vlastně prvními komiksy.

Historie a současnost komiksu

Je také omyl předpokládat, že superhrdinské komiksy jsou novodobou záležitostí. Oba hlavní stany, tedy Marvel a DC Comics, mají své počátky ve 30. letech minulého století. DC je však o několik let starší. Vzniklo v roce 1934 jako National Allied Publications. Komiks si tehdy již držel pozici jako poměrně stabilní médium, běžně byl součástí novin i časopisů. A nešlo rozhodně o nějaké podřadné plátky. Teď ale zkuste na obrázcích najít 3 rozdíly.

iZdroj fotografie: Barletta Web

V počátcích se komiksy objevovaly jen jako oživení novin v podobě krátkých stripů – klasická 3 okénka. Rostoucí obliba však vedla ke vzniku prvních sešitových vydání, příběhů na pokračování, a tudíž i celých sérií. DC je začalo z rukávu sypat koncem roku 1936, přišla série Detective Comics. O dva roky později přišel historický milník. V prvním čísle Action Comics se totiž poprvé objevil nejslavnější uprchlík z Kryptonu, Muž z oceli, Superman.

Na historické kresbě se schovává osoba: Jen 1 % Čechů ji najde do 15 vteřin. Gratulujeme, pokud uspějete

Zrod legendy s S na prsou

Mimozemský sirotek Clark Kent s mnoha schopnostmi se zrodil v představivosti dvou židovských mladíků. Konkrétně Joea Shustera, který ho kreslil, a scenáristy Jerryho Siegela. S postavou přitom přišli ještě o něco dříve, jednalo se ale o holohlavého zloducha ovládajícího telepatii. Chtěl ovládnout svět, z čehož se posléze zrodil Clarkův úhlavní nepřítel Lex Luthor. Jestli stále prohlížíte bezradně obrázek, nezoufejte, jde skutečně o detaily, tady je řešení.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Pruh na silnici je poměrně zřetelný, příčky v okně jsou na pravém obrázku viditelně překříženy a křoví mezi chlapcem a superhrdinkou je rovné. Jestli jste všechny tři drobnosti odhalili, máte opravdu výborný zrak i postřeh. Pokud jste přece jen zaváhali, zkuste na své pozornosti zapracovat řešením podobných hádanek.

Kolik rozdílů se vám podařilo najít?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články