Tohle zvládlo jen 0,5 % lidí: Chybu na obrázku dokáže odhalit jen člověk s IQ 115 +

Pokud máte zrak jako ostříž, pak pro vás tento obrázkový úkol nebude žádná výzva. Musíte však najít jednu logickou chybu dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Otestujte své pozorovací a analytické schopnosti a pokuste se odhalit logickou chybu, která se na tomto obrázku vyskytuje. Nastražte oči a zbystřete všechny smysly, protože pro její hledání nemáte příliš mnoho času. Abyste byli stoprocentně úspěšní, musíte ji stihnout najít dříve, než vám vyprší vyměřený čas 5 vteřin. Zapněte stopky, nenechte se rozptylovat a věnujte pozornost každičkému detailu.

K čemu slouží obrázkové testy

Vizuální hádanky, hlavolamy nebo optické klamy a iluze jsou oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle nebo vyplnit volný čas něčím užitečným. Jejich pravidelným procvičováním můžete postupně rozvíjet své kognitivní funkce, stejně jako kreativní a kritické myšlení nebo fantazii. Navíc dochází také ke zmírnění častého zapomínání, zlepšování paměti a prevenci proti její ztrátě v pozdějších letech.

Optická iluze, kterou zatím vyřešily jen 2 % populace! V hejnu slepic se záludně skrývá rukavice

Jak vyřešit obrázkový test

Při řešení jakéhokoliv úkolu je důležité ze všeho nejdříve plně porozumět konkrétnímu zadání. Pokud je to nutné, rozdělte si informace v něm obsažené na několik dílů, aby pro vás byla jejich interpretace srozumitelnější. Dále postupujte systematicky a soustřeďte se na všechny detaily. Otevřete svou mysl a neupínejte se na jedinou možnou pravdu.

iZdroj fotografie: Wepress News

V tomto konkrétním případě je zadáním obrázkového testu najít na něm nakreslenou logickou chybu. Prohlédněte si zamilovaný pár v městském parku a nenechte se ničím zmást. Aby se vám však úkol podařil, musíte chybu najít dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 5 vteřin. Za tuto velmi krátkou chvíli nemáte příliš prostoru na chyby, takže se pečlivě soustřeďte.

Kde se chyba nachází

Pokud se vám podařilo nesrovnalost na obrázku odhalit, pak patříte mezi velmi bystré pozorovatele. Vaše analytické schopnosti neohrozí ani příliš krátký časový limit. Ve skutečnosti spočívá logická chyba v ženiných vlasech, které vlají na jinou stranu, než na jakou podle větví stromů a listů fouká vítr. V případě, že jste při jejím odhalování nebyli úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých dovednostech postupně pracovat.

Jak rychle jste dokázali chybu na obrázku najít vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články