Přesnější než měření zraku: Kdo nenajde na obrázku skryté číslo, měl by začít léčit svůj zrak

Prohlédněte si pozorně tuto optickou iluzi a nenechte se zmást kontrastními pruhy. Mezi nimi se ukrývá číslo, které musíte odhalit. Zjistěte, jak si s tímto úkolem poradíte.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické iluze jsou oblíbeným způsobem, jak se zabavit a zároveň zapracovat na svých logických a pozorovacích dovednostech. Abyste tento obrázkový test úspěšně vyřešili, musíte prohlédnout klam vytvořený z kontrastních pruhů snažících se odvést vaši pozornost. Prozkoumejte obrázek z různých úhlů a dejte se do hledání ukrytého čísla v co nejkratším čase.

Jak vznikají optické iluze

Nejčastěji jsou k tvorbě optických iluzí využívány geometrické tvary, kontrastní barvy nebo světlo a stín. Jejich vhodná kombinace vytváří dojem, že se daný předmět pohybuje, zvětšuje nebo zmenšuje svou velikost, případně před vaším zrakem určitý objekt zcela skryjí. Záleží na úhlu pohledu a vaší schopnosti soustředit se a nenechat se ošálit.

Dokážete do 10 sekund najít písmeno, které do obrázku nezapadá? Podle očařů to dokáží jen lidé s orlím zrakem

Jak fungují optické iluze

Lidský mozek dokáže v každou chvíli vnímat velké množství vjemů, které neustále zpracovává. Přesto jsou jeho možnosti omezené a nedokáže věnovat plnou pozornost všemu, co na vaše receptory působí. Z toho důvodu si velkou část reality dokresluje na základě již prožitých zkušeností. Proto mohou některé iluze a klamy tak snadno ovlivnit to, jakým způsobem danou věc vidíte a vyhodnocujete.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Odhalte číslo na obrázku

Pod těmito kontrastními čárami je ukryto určité číslo, které musíte odhalit. Pokud si tento úkol chcete ještě trochu ztížit, stanovte si pro jeho úspěšné splnění určitý časový limit. Díky němu na vlastní kůži poznáte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod takovým tlakem. Zatímco u některých dochází ke zvýšení pracovní efektivnosti, jiní zažijí její výrazný pokles.

Řešení obrázkového testu

Jestli jste dokázali prohlédnout optický klam a přečíst ukryté číslo, pak patříte mezi opravdu bystré a inteligentní jedince. Vaše mysl je otevřená a není pro vás problém nacházet i neotřelá řešení problémů. Na obrázku se mezi pruhy nachází číslo 17. V případě, že jste úkol vyřešit nedokázali nebo vám jeho řešení zabralo příliš mnoho času, začněte rovnou dalším obrázkovým testem pracovat na svých dovednostech.

Jak rychle se vám podařilo prohlédnout tuto iluzi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články