Milionářova manželka se vyspala s vlastním synem, aby ho vyléčila z homosexuality. Její pokusy skončily vraždou

Z krásné modelky se stala hvězdou společenského života. Pak ale přišla tragédie, když si manželka milionáře uvědomila, že její syn nijak nevyhledává dámskou společnost.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Barbara Daly se narodila roku 1921 v Cambridge v Massachusetts. Ve věku 10 let spáchal její otec sebevraždu otravou oxidem uhelnatým. Vypadalo to však jako nehoda a rodina tak získala peníze z pojistky. Po své matce Barbara zdědila citlivou povahu a sklony k hysterii. V dospělosti trpěla záchvaty vzteku a citovými výlevy se snažila manipulovat ostatní. Podle více zdrojů trpěly obě schizofrenií, která však byla společenské tabu, a tudíž utajena.

Vylhaný sňatek a krásný život

Po odstěhování do New Yorku si Barbary všimli fotografové a záhy už byla žádanou fotomodelkou. Úspěch ji povzbudil k cestě do Hollywoodu a dráze herečky, všechna studia ji ovšem odmítla. V Los Angeles se seznámila se začínající herečkou i jejím bratrem Brooksem sloužícím v kanadském letectvu. Brooks a Cornelia byli skutečná zlatá mládež, protože jejich dědeček byl otcem plastového průmyslu, rodina tedy žila v obrovském luxusu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Barbara se rozhodla využít slibné možnosti a lhala Brooksovi o tom, že otěhotněla. Krátce po zmanipulované svatbě skutečně otěhotněla. První dítě, Anthony, se narodilo roku 1946. Barbara ho vychovávala s extrémní péčí a neustále mu vštěpovala, že je zvláštním a zázračným dítětem. Manželé se usadili na Upper East Side, nejprestižnější čtvrti New Yorku, a záhy se stali pravidelnou součástí místního společenského života.

Toxická rodina v prestižní čtvrti

Přátelili se například s Tennessee Williamsem nebo Gretou Garbo. Jejich vztah ale nebyl bez komplikací. Oba se často hádali, manželská věrnost je moc netrápila a Barbara měla stále větší sklony k depresím. V létě roku 1960 si Brooks v Paříži začal s o 15 let mladší dcerou britského diplomata. Barbaře oznámil, že s manželstvím je konec. Jeho žena na to reagovala hrozbou sebevraždy, letec tak nakonec novou lásku opustil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

O pár let později byla celá rodina ve Švýcarsku a Španělsku, kde se mladý Anthony seznámil s Jakem Cooperem. Ten mu řekl, že je bisexuál, a mezi mužem a 20letým mladíkem se rozhořel vášnivý vztah. Barbara se o poměru dověděla cestou do Maroka, kde sháněli halucinogenní drogy. Vypravila se pro syna zpátky, na hranicích je však zatkli kvůli Anthonyho neplatnému pasu. Matku i syna tak čekalo pár dní za mřížemi.

Léčba, vražda, sebevražda

Synova „homosexuální degenerace“ jeho matku zcela šokovala, takže se rozhodla ji radikálně „vyléčit“. Seznámila ho se Švýcarkou Sylvií, která ale mnohem víc okouzlila staršího pána. Když románek vyšel najevo, matka opět hrozila sebevraždou, ale tentokrát Brooks neustoupil. Jako hlava rodiny požádal o rozvod, který byl v roce 1968 potvrzen. Myšlenky na „léčbu“ syna se však nevzdala. Nejdříve najala prostitutku, pak ho k sexu nutila sama.

Manipulativní, násilný a silně toxický vztah s matkou si na Anthonyho duševním zdraví vybral svou daň. I u něj se objevily známky depresí a schizofrenie. Večer 17. listopadu 1972 nakonec vzal kuchyňský nůž a bodl matku do srdce. Barbara zemřela na místě, policie našla Anthonyho v klidu u telefonu, jak si objednává čínské jídlo. Nakonec spáchal sebevraždu ve vězení, kde se udusil papírovým sáčkem. Tak skončila rodinná tragédie trvající po 3 generace.

Jaké další rodiny podobného ražení vás napadají?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Tea tree olej pomůže na psoriázu, ekzémy i akné
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě