Hledání pravé lásky může mít kruté následky. „Smějící se Stařenka“ na této cestě zabila hned několik lidí

Tohle rozhodně není typ starší dámy, kterou chcete jako dětskou chůvu. Byla jednou z nejznámějších ženských vražedkyň a tohle je její příběh.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Nannie Doss se narodila 4. listopadu 1905 v běžné rodině v Blue Mountain v Alabamě. Později jí média dala mnoho přezdívek jako Smějící se Stařenka (Giggling Granny) nebo Černá vdova. Někdy ji novináři také nazývali „samovdova“. Rodina sestávala ze čtyř sourozenců a přísného otce Jamese, kterého Nannie nenáviděla. Všechny děti musely dlouhé hodiny pracovat na rodinné farmě. Ve věku 7 let utrpěla Nannie zranění hlavy, když cestovala vlakem, který náhle prudce zastavil.

Celková psychická nestabilita

Několik následujících let trpěla silnými bolestmi hlavy, výpadky paměti a depresemi. Toto a vlastní duševní nevyrovnanost přisuzovala právě nehodě. Současně s tím procházela módní časopisy své matky a snila o romantickém životě. Aby otec své dcery ochránil před muži, zakázal jim líčení a atraktivní oblečení. Nesměly taky chodit tančit nebo na jiné společenské události. Nannie se poprvé vdala ve věku 16 let po čtyřměsíční známosti s Charliem Braggsem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Byl to její spolupracovník z oděvní továrny a vzala si ho s otcovým souhlasem. Byl jedináček, jehož matka trvala na tom, že po svatbě budou žít u nich. Nannie s ním měla čtyři dcery narozené během čtyř let, péče o ně pro ni však byla vyčerpávající. To vedlo k pití a následně alkoholismu, její manžel ji navíc začal podvádět. Dvě jejich dcery zemřely v roce 1927 na otravu jídlem, o rok později se rozvedli. Když Nannie dostala peníze z pojistky svých dcer, manžel ji obvinil z vraždy.

Z manželského deště pod okap

Po tomto manželství našla útěchu v románech, až potkala druhého manžela. Nový vztah ale brzy dostal trhliny. Nannie totiž zjistila, že její milý je alkoholik se záznamem v trestním rejstříku. Navzdory tomu ale svazek vydržel 16 let. Když se stala podruhé babičkou, byla u porodu. Její vyčerpaná dcera měla dojem, že vidí Nannie, jak zasouvá miminku do hlavy jehlici do klobouku. Pak se jen dověděla, že dítě zemřelo a lékaři nebyli schopni stanovit příčinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dcera Melvina se poté s manželem rozešla a začala se scházet s vojákem, kterého Nannie neschvalovala. Prvorozené dítě Melviny zemřelo, když o něj Nannie pečovala, následně získala 500 dolarů pojistky. O něco později ji znásilnil opilý manžel, druhý den mu do whisky nalila jed na krysy. Jeho pomalou a bolestivou smrt pečlivě sledovala. Při pátrání po dalším muži zkusila seznamku a našla Richarda L. Mortona, který byl však sukničkář.

Poslední vražedná jízda

Spády Nannie zpomalila skutečnost, že se k nim chtěla nastěhovat její stará matka Louisa. Znamenalo to ale jen terč navíc. Otrávila tedy vlastní matku a o tři měsíce později Richarda. Zemřel 19. března 1953. Její poslední vraždou byl Samuel Doss, který přišel o rodinu během tornáda v Arkansasu. Tato smrt ovšem vzbudila zájem lékařů, a proto nařídili pitvu. Rozbor odhalil vysokou hladinu arseniku a dráha Nannie Doss se ubírala ke konci.

Během soudu přiznala, že zabila své 4 manžele, svou matku, sestru a vnuka, stejně jako tchyni. To vše zcela bez výčitek. Stát Oklahoma se ovšem soustředil jen na Samuela Dosse. Dne 17. května 1955 se přiznala a byla odsouzena na doživotí, do věznice přišla s úsměvem na tváři. Protože se jednalo o ženu, nebyl možný trest smrti. Nannie Doss nebyla nikdy obviněna z dalšího zločinu a skonala 2. června 1965, příčinou byla leukémie.

Zdroj: BuggedSpace

Která další ženská vražedkyně vás napadá?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články