Osud nejkrásnější ženy 60. let: Filmová hvězda Elizabeth Taylor byla vdaná 8krát za 7 různých manželů

Elizabeth Taylor je absolutní ikonou starého dobrého Hollywoodu. Zdánlivě měla všechno, tedy krásu, slávu a život naplněný láskou. Vdávala se dokonce hned 8krát.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Její manželské eskapády ji proslavily úplně stejně jako její vynikající herecké dovednosti. Ale vraťme se na začátek. Elizabeth Rosemond Taylor se narodila v roce 1932. V Hollywoodu začala už jako dětská hvězda, dokud se v 50. letech nepřesunula k dospělým rolím a nezačala hrát v romantických filmech. O dekádu později se jednalo o nejlépe placenou filmovou hvězdu. Na pažbě má také zářezy v podobě 3 Oscarů a 4 Zlatých glóbů.

Nejkrásnější žena své éry

Taylor byla ve své nejlepší éře považována za nejkrásnější ženu na světě a byla prokazatelně nazývána „zázračnou konstrukcí“. Její nádherné vlasy, ideální postava, vzácné purpurové oči a dvojité řasy (důsledek genetické mutace) z ní udělaly dokonce objekt vědeckých rozborů. Díky svým rolím toužila po dospělosti, což odstartovalo celou sérii postupných sňatků. Prohlásila, že její filmová podoba způsobila, že chtěla být skutečnou ženou i v životě.

iZdroj fotografie: Pxhere

Právě sňatek vnímala jako cestu do nezávislé dospělosti. Také přiznala, že je „nevyléčitelná romantička“. Její první choť byl o 18 let starší a byla to jen krátká aféra. Byl jím Conrad „Nicky“ Hilton Junior a byli spolu pouhých 8 měsíců. Šlo o syna hoteliéra Conrada Hiltona. Manželství trvalo od května 1950 do ledna 1951 a podle zpráv se pár rozešel kvůli Hiltonovým špatným návykům. Byl to prominent, gambler a playboy.

Druhý sňatek přinesl i plody

V únoru roku 1952 učinila Taylor druhý pokus a řekla své „Ano“ britskému herci Michaelu Wildingovi, který byl o 20 let starší. Jejich spojení přineslo dva syny, Michaela Jr. a Christophera. Christopher prohlásil, že jako dětem jim matka dovolila hrát si se Zlatými glóby, nesměli ale sahat na Oscary. Když se Taylor rozjela kariéra, vztah nabral nepříjemnou pachuť a po 5 letech soužití se každý vydali svou vlastní cestou.

iZdroj fotografie: Pxhere

Říká se, že ve třetím je kouzlo, a tento sňatek byl naplněn přepychem a šperky. Jen měsíc po konci druhého manželství se Taylor prošla uličkou se zábavním producentem Mikem Toddem. Měli spolu jedinou dceru Lizu. Todd jí podle všeho dopřával nejrůznější dary od šperků po jídla z Paříže. Mike však bohužel tragicky zahynul při letecké nehodě, ke které došlo v roce 1958.

Čtvrtý manžel a kontroverze

Sňatek Elizabeth se zpěvákem Eddie Fisherem v roce 1959 plnil titulní stránky ze špatných důvodů. Fisher byl tehdy totiž ženatý s herečkou Debbie Reynolds, ale opustil ji, aby si vzal Taylor. Tato skutečnost logicky vyústila v negativní publicitu pro oba. Taylor uvedla, že jejich líbánky budou trvat 40 let, ale 5 let po svatbě oznámili rozchod. Turbulentní vztahy s pátým i šestým manželem pak zachvátily Hollywood jako bouře.

iZdroj fotografie: Pxhere

Při natáčení Kleopatry se Elizabeth zamilovala do herce Richarda Burtona. Stala se z toho bouřlivá romance a tito dva se vzali v ten samý měsíc, kdy se Taylor rozvedla s Fischerem, tedy v květnu 1964. Soužití bylo známé obrovskou vášnivostí a jejich nevhodné chování pravidelně vyústilo v telefonáty jistých institucí. Poté, co oba hráli v televizním dramatu o rozvodu, ukončili také svoje 10 let trvající manželství, tedy v roce 1974.

Opětovný svazek a pozdější roky

Jenže po 16 měsících se vzali znovu. Taylor uvedla, že Burtona miluje tak šíleně, že si jiného nevezme. Druhý pokus ale trval ještě kratší dobu. Přestože její poslední dvě manželství nefungovala, s oběma exmanželi se nadále přátelila. Šestým chotěm byl politik John Warner a spojila je láska ke koním, rozvod přišel po 6 letech. Posledním byl konstruktér Larry Fortensky, který byl o 20 let mladší než herečka. Nevítal ovšem publicitu, nebyl z branže.

iZdroj fotografie: Pxhere

I v pozdějším věku se Taylor objevovala na jevišti i v televizi. Měla svou vlastní řadu šperků a založila také nadaci pro léčbu HIV/AIDS. Pro její charitativní činnost ji vyznamenala královna Alžběta II. a povýšila ji do šlechtického stavu. Taylor zemřela roku 2011 na srdeční chorobu. Už dříve napsala, že „jejím osudem je dávat lásku, být matkou, manželkou a přítelkyní“ – a přesně v tomto duchu vedla celý svůj život.

Který film s touto hvězdnou máte nejraději a proč?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články