Brzy to bude 30 let: Kurt Cobain se podle blízkého přítele nerozhodl odejít z tohoto světa dobrovolně, prý má důkaz

Frontman rockové kapely Nirvana, Kurt Cobain, spáchal téměř před třiceti lety sebevraždu. Přátelé však tvrdí, že byl zavražděn. Nové důkazy volají po znovuotevření případu.

kurt cobain i Zdroj fotografie: Kira Picabo / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Smrt poslední opravdové rockové hvězdy. I tak mnozí komentovali smrt Kurta Cobaina, od které brzy uplyne rovných 30 let. Rocková skupina Nirvana patřila v 80. a 90. letech mezi nejvlivnější kapely té doby a dodnes zůstává naprostou ikonou hudebního světa. Jejich skladby se pravidelně objevuji v žebříčcích ikonických rockových songů a stále si udržuje silnou fanouškovskou základnu. Mezi těmito fanoušky se navíc šíří teorie, že Kurt Cobain ve skutečnosti nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn.

Ikona Kurt Cobain

Jméno Kurt Cobain zná téměř každý. I ti, kdo neholdují Nirvaně nebo rockové hudbě obecně, ví, kdo to byl a jak skončil. Vliv, který na generaci vyrůstající v 90. letech měl, je nezanedbatelný. Jeho obraz utrápené duše a mučedníka života žije ještě dlouho po jeho smrti. Proto příliš nepřekvapilo, když se v roce 1994 světem roznesla zpráva o jeho smrti. Vysoká dávka drog, kterou pitva odhalila v jeho krvi, i pozice zbraně, kterou se údajně zastřelil, nasvědčovaly, že se jednalo o sebevraždu. Podle jeho tehdejší manželky, Courtney Love, se mělo jednat už o několikátý pokus.

Výklad obchodu s retro hudebninami plný vzpomínek na Nirvanu.
iZdroj fotografie: Theresa Arzadon-Labajo / Creative Commons / CC BY-SA
Kurt Cobain stále zůstává rockovou ikonou

Osudová závislot

Kurt Cobain se se závislostí na heroinu potýkal několik let. Proto jeho předávkování a následný průstřel hlavy nepůsobil na první pohled nijak podezřele. Dá se říct, že předsudky v tomto případě zvítězily a nikdo neměl zájem řešit tak zjevný případ sebevraždy. Už v době Cobainovy smrti se ale obejvily teorie některých jeho známých, kteří tvrdili, že muselo jít o vraždu. S novými poznatky přichází také Cobainův někdejší kamarád, který volá po znovuotevření celého případu.

Zavraždila ho jeho žena?

Ian Harperin tvrdí, že smrt Kurta Cobaina mohla být dílem pouze dvou lidí. Jedním z nich má být jeho tehdejší manželka Courtney Love. Podle Harperina měl Kurt Cobain ve svém těle 70ti násobnou dávku heroinu. Takové množství by dokázalo během několika vteřin zabít velké zvíře. Harperin pochybuje, že by Cobain dokázal v takovém stavu ještě uchopit zbraň a střelit se do hlavy.

Jak moc temná je vaše duše? Rychlý test osobnosti pomocí pár otázek odhalí pravdu, upřímně a bez okolků

Domněnky, že by za smrtí frontmana Nirvany mohla stát jeho žena, se objevily už v 90. letech. Ta sice byla v den jeho smrti v LA, ale podle některých zdrojů si tím jen zařídila neprůstřelné alibi a na vraždu svého manžela si někoho najala. Údajně se měla nějakou dobu před Cobainovou smrtí dozvědět, že se s ní chce dát rozvést. Zda se případ skutečně znovu otevře, to však ještě není jisté. Stále se jedná o pouhou teorii, jako jsou ty, které se šíří okolo smrti další ikonické legendy – Elvise Presleyho.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články