Kde je dnes Elvis Presley: Někteří věří, že utekl jako agent FBI do Argentiny

Elvis Presley zemřel již v roce 1977, ale stále existuje mnoho teorií o tom, zda jeho smrt nebyla zfingovaná. Důkaz však stále neexistuje.

i Zdroj fotografie: Marion Doss / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Elvis Presley, známý americký zpěvák a herec, je často považován za ikonu rock ‚n‘ rollu. Jeho životní příběh však vyvolává mnoho otázek a spekulací. Existuje dokonce teorie, že jeho popularita mohla být výsledkem manipulace ze strany amerických tajných služeb. 

Agent FBI

První náznaky této možnosti můžeme najít ve zpěvákově dětství, kdy byl vášnivým fanouškem komiksů o superhrdinovi Kapitánovi Marvelovi Jr. a snil o kariéře policisty bojujícího proti zlu. I v pozdějším věku si udržoval zájem o právo a nosil odznaky více než padesáti policejních oddělení, což mohl považovat za zvýšení své popularity, ale také za projev své víry v zákon a pořádek. Existuje dokonce úvaha, že Elvis nabízel své služby Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI), ale údajně byl odmítnut kvůli svému vzhledu. 

Pracovník tajných služeb

Někteří spekulují, že to mohla být jen zástěrka a že Elvis ve skutečnosti spolupracoval s tajnými službami již od počátků své kariéry. Podle některých konspiračních teorií měl jeho dům dokonce sloužit jako centrum mezinárodní špionážní sítě. Nicméně, nezávisle na těchto spekulacích, Elvis měl nepopiratelný talent a jeho úspěch byl především důsledkem jeho práce a oddanosti hudbě. Po jeho smrti se vláda prý ujistila, že majetek Presleyových zůstane v rodině, což nahrává teorii, že by mohla mít se smrtí Elvise skutečně něco společného. 

Zajímavé teorie

Teorií ohledně smrti Elvise Presleyho existuje skutečně mnoho. Vzhledem k tomu, že měl v minulosti k FBI skutečně blízko, je možné, že společně uzavřeli nějakou spolupráci. Možná chtěl jen navždy zmizet a FBI mu zajistila novou identitu. Možná že jeho smrt byla skutečně zfalšovaná a dodnes někde stále žije. Jde však samozřejmě jen o konspirační teorie, ke kterým neexistují žádné důkazy. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články