Nejen Nostradamus, ale i Isaac Newton: Předpověděl apokalypsu, prý k ní dojde v roce 2060

Nostradamus a Baba Vanga nejsou jediní. Isaac Newton předpověděl apokalypsu. Ta se už pomalu blíží a zažije ji většina z nás. Jak bude soudný den vypadat?

apokalypsu i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

V posledních letech to vypadá, jako by konec světa měl nastat každým dnem. Otázkou o konci světa se však lidé zabývají už od nepaměti. Někteří lidé si dokonce na předpovědích tragických událostí, které by měly vést ke konci světa, vybudovali svou kariéru. Nejznámějším prorokem v historii je pravděpodobně Nostradamus. Málokdo však tuší, že jednu apokalypsu předpověděl také známý fyzik Isaac Newton. Podle jeho výpočtů dojde ke konci světa v roce 2060.

Známý fyzik vypočítal soudný den

Sir Isaac Newton je znám především pro své zásluhy v oblasti fyziky. Každé dítě se už na základní škole naučí, jak díky padajícímu jablku určil zákon gravitace. Mimoto se však zasloužíl o určení hned tří pohybových zákonů, které dodnes představují základní pilíře fyziky. Za své zásluhy si dokonce vyšloužil pasování do šlechtického stavu, což je v Anglii ta největší možná pocta. Ačkoliv je Isaac Newton vnímán spíše jako racionální vědec, jednou svou částí tíhl také k duchovním otázkám života. Právě proto se v pozdějších letech zaobíral otázkou soudného dne. Apokalypsu v roce 2060 předpověděl na základě indícií z Bible.

apokalypsu
iZdroj fotografie: LadyofHats / Creative Commons / CC BY-SA
Isaac Newton je znám díky svým fyzikálním zákonům. Uměl však předpovědět i soudný den.

Apokalypsu našel v Bibli

Isaac Newton přistupoval k problematice soudného dne stejně, jako by se jednalo o další fyzikální problematiku. Klíčem k jeho určení měla být Bible, ve které rozklíčoval několik zásadních indicií. Jednotlivé poznatky převedl do matematické rovnice a konečný výsledek určil pro apokalypsu rok 2060. Vlastně se jedná o součet dvou klíčových historických dat, na které měly indicie v Bibli poukazovat jako na klíčové okamžiky vedoucí k soudnému dni.

Prvním z nich je rok 800, kdy byl Karel Veliký korunován císařem Svaté říše římské. Druhé datum představoval rok 1260, který Isaac Newton označil za rok, kdy došlo ke zkorumpování katolické církve. Součtem těchto dvou let určil, že konec světa nastane v roce 2060.

konec světa

Blížící se konec světa: Rakouský fyzik tvrdí, že nás čeká v pátek 13. listopadu 2026

Trochu jiná představa apokalypsy

Z Newtonových poznámek je však patrné, že by se nemělo jednat o apokalypsu v pravém smyslu toho slova. Zatímco v dnešní době si pod tím slovem představíme kompletní vyhlazení lidské rasy a zpustošenou Zemi, sir Isaac měl na mysli něco úplně jiného. Podle něj představuje rok 2060 dobu, kdy se na Zem vrátí Ježíš Kristus. Ten pak bude lidstvu vládnout dalších tisíc let a postará se o to, aby se židé dostali zpátky do své země, kde se postarají o vybudování ráje na Zemi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články