V tomto zmrzlinovém testu selhalo 98 % lidí: Najít odlišnou zmrzlinu do 10 sekund je pro lidi s průměrný IQ nadlidský úkol

Ačkoli je zmrzlina hitem každého léta, málo lidí o ní ví něco víc. První zmrzliny vznikly už ve starověkém Řecku. Jednalo se však o pochoutku výlučně pro bohaté obyvatele.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vznikala kombinací sněhu a ledu, který byl ochucen vínem, ovocem nebo medem. Ti skutečně nejbohatší pak na horu Olymp posílali vlastní běžce. Ti si zmrzlou pochoutku po cestě předávali jako štafetový kolík. Vodové zmrzliny neobsahují ani mléčné bílkoviny, ani mléčný tuk. Ty mléčné musí zase obsahovat minimálně 2,5 % mléčného tuku, současně nesmí obsahovat tuk rostlinný. Smetanové zmrzliny v sobě mají nejméně 8 % mléčného tuku a žádný rostlinný.

Příchutě zmrzliny klasické i podivné

Do ovocných patří nejméně 15 % ovocné složky, tuk se nepřidává žádný. Sorbet pak obsahuje minimálně čtvrtinu ovocné složky. Kromě toho, že jde o vítanou pochoutku a osvěžení, se zmrzlina používá i při zánětech hrdla a ústní dutiny. Stejně tak pomáhá při nechutenství nebo případných potížích s polykáním. Pokud pochází z opravdu přírodních surovin, má vždycky méně nápadnou barvu než ta pocházející z umělých přísad. Která na obrázku se liší od zbytku?

Dnes už najdete běžně zmrzliny prakticky všech příchutí a neustále se rodí nové. A to včetně výstřelků typu příchutě piva, slaniny, sýra, česneku nebo ryb. Ta největší výrobna zmrzliny na světě se má nacházet ve Venezuele. Její majitel každý den nabízí na 70 druhů a svůj sortiment pravidelně mění. Jeho kompletní repertoár obsahuje na 600 příchutí. Nejprodávanější jsou sardinky v brandy, krab v bílém víně a také cibulová. A kde se zmrzliny zkonzumuje nejvíce?

Na internetu se strhla lavina, všichni si lámou hlavu s touto rovnicí. Dokážete ji vyřešit a zařadit se mezi 1 % těch, kteří to dokázali?

Největší spotřeba zmrzliny

Může překvapit, že nejvíce zmrzliny na obyvatele se sní na Novém Zélandu, má jít o 26 litrů za rok. V Evropě se na předních příčkách žebříčku drží Švédi se 14 litry pochutiny za rok. Naše republika dosti zaostává za světovým průměrem, sníme totiž jen 7 litrů za rok. Stále jsme ovšem před Ruskem, kde jde o pouhé 3 litry ročně. A to přesto, že si ji Rusové dopřávají i v mrazech 20 stupňů Celsia pod nulou. Stále si nejste rébusem jisti? Nevadí, tady máte řešení.

Přes nejrůznější existující druhy se stále drží klasika, tedy vanilková a čokoládová. Jejich milovníci se často řadí do dvou nesmiřitelných táborů. Jestliže jste si během chvilky všimli modře zbarveného kornoutu, je vaše pozornost na velmi dobré úrovni. Pokud jste rozdíl neodhalili, zkuste zábavnou formou potrénovat svůj mozek a pusťte se i do dalších zrakových testů a hádanek, vaše dovednosti se brzy zlepší.

Jak rychle jste rozdílnou zmrzlinu odhalili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články