Vsadíme se, že to nezvládnete: Najít 3 pandy bez slunečních brýlí totiž zvládlo jen 0,7 % lidí. Zvládnete to do 18 sekund?

Vyzkoušejte tento obrázkový test a pokuste se najít všechny rozdílné pandy bez slunečních brýlí dříve, než vám vyprší krátký časový limit stanovený jen na 18 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jakým v dnešní době lidé na internetu tráví svůj volný čas. Díky sociálním sítím lze do jejich řešení zapojit lidi z celého světa, kteří mohou zároveň porovnávat své dosažené výsledky. Jejich pravidelným procvičováním navíc zlepšíte své dovednosti a schopnosti, což oceníte nejen v osobním, ale i pracovním životě. Řešení různých problémů a úkolů tak pro vás bude hračka.

Co je optická iluze

Při optické iluzi ovlivňují vjemy působící na zrakový systém zároveň způsob, jakým je vyhodnocujete a vnímáte. Ve skutečnosti tak nejste schopni vnímat vše, co vidíte, přestože se to nachází přímo před vašima očima. Často jsou tvořeny geometrickými tvary, kontrastními barvami nebo speciálním způsobem kresby. Vhodná kombinace těchto prvků pak vytváří pocit pohybu, umělého zmenšení nebo zvětšení předmětu nebo umožňuje interpretovat obraz různými způsoby.

Optická iluze, kterou zatím vyřešily jen 2 % populace! V hejnu slepic se záludně skrývá rukavice

K čemu slouží optické iluze

Pravidelné procvičování optických testů, iluzí, hádanek a hlavolamů vede k rozvoji kognitivních funkcí mozku, zlepšování paměti, kritického i kreativního myšlení a fantazie. Dále jimi předcházíte případné ztrátě paměti v pozdějších letech a zároveň pozitivně působíte na své mentální rozpoložení a duševní zdraví. Dochází při nich ke snižování míry stresu, úzkostí i depresí.

Najděte pandy bez brýlí

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi velkým množstvím pand ukryté tři, které na očích nemají nasazené brýle. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší krátký časový limit. Nastavte si časovač na 18 vteřin a dejte se rovnou do hledání. Takto si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo všechny tři pandy najít, pak patříte mezi velmi bystré a inteligentní jedince. Ani krátký časový limit a vnější tlak vás od tohoto úkolu neodradil. V případě, že jste nebyli úspěšní, podívejte se do vyznačených oblastí a pusťte se rovnou do dalšího cvičení. Jejich pravidelným procvičováním brzy na vlastní kůži pocítíte, jak rychle a snadno dokážete podobné úkoly vyřešit.

Jak rychle se podařilo najít všechny pandy vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články