Na internetu se strhla lavina, všichni si lámou hlavu s touto rovnicí. Dokážete ji vyřešit a zařadit se mezi 1 % těch, kteří to dokázali?

Tento matematický úkol dokáže potrápit i opravdu zkušené řešitele obrázkových testů. Vaším úkolem je rozluštit číselné hodnoty jednotlivých ptáků a vyřešit příklad včas.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Pokud patříte mezi milovníky hádanek a IQ testů, pak je pro vás toto cvičení přesně tím pravým. S pomocí logického a analytického uvažování musíte zjistit, jaké číslo každý jednotlivý obrázek zastupuje, tak aby všechny rovnice dávaly smysl. Podle nich pak dokážete vypočíst poslední řádek. Nezapomeňte však, že pro úspěšné splnění máte jen velmi krátký časový limit 60 vteřin.

Jak fungují obrázkové testy

Existuje velké množství různých hlavolamů, optických iluzí a hádanek, které mají za úkol potrápit váš mozek. Některé využívají geometrické tvary, kontrastní barvy nebo se snaží kombinací a počtem různých tvarů zmást vaše myšlení a uvažování. Díky tomu je pro některé mnohem obtížnější všimnout si různých rozdílů nebo vyhodnotit číselnou rovnici.

Mezi kočkami se skrývá zajíc, najít ho dokázalo jen 5 % lidí: Pokud to dokážete, máte IQ vyšší než 115

Jaký mají vliv obrázkové testy

V dnešní době se těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítí, kde se do jejich řešení zapojují lidé z celého světa. Řada lidí tráví svůj volný čas touto formou zábavy, aniž by tušili, že tím zároveň prospívají svému zdraví. Stačí pár minut denně, aby postupně začalo docházet k rozvoji kognitivních funkcí mozku i kritického myšlení. Navíc tím trénujete svou paměť a předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Vypočítejte matematickou rovnici

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem odhalit přesnou číselnou hodnotu, kterou každý jednotlivý pták představuje a díky níž jednotlivé rovnice dávají smysl. Jejich postupným odkrýváním budete moci vyřešit konečný příklad, ve kterém se na první pohled nenachází žádné číslo. Abyste však byli úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší vyměřený čas 60 vteřin.

Jaké je řešení příkladu

Pokud se vám podařilo všechna čísla najít a konečnou rovnici vyřešit, pak to vypovídá o vašich značných logických a analytických dovednostech. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne a nerozhodí vás ani ubíhající časový limit. Poslední řádek je tvořen čísly: 4 – 3 + 2 = 3. V případě, že vám řešení tohoto úkolu zabralo více času nebo se vám to vůbec nepodařilo, dejte se rovnou do dalšího testu. S pravidelným tréninkem brzy pocítíte, jak se vaše schopnosti a dovednosti postupně zlepšují.

Jak rychle jste dokázali matematickou rovnici vyřešit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články