Test inteligence a kvality zraku v jednom: Najít skrytého medvěda na obrázku z roku 1947 je téměř nemožné. Máte na to 12 sekund

Chcete-li opět trénovat a stimulovat váš mozek, zkuste optický klam, jehož řešení je potřeba najít do 12 vteřin. Najděte ukrytého medvěda.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Optické iluze často testují vaši úroveň IQ a mohou změnit to, jak vizuálně vnímáte různé ilustrace. Pokud se můžete pyšnit bystrostí a skvělými pozorovacími schopnostmi, jistě dokážete na obrázku najít skrytého medvěda. Pozor ale, i když jste byli v předchozích testech úspěšní, tato optická iluze je náročnější, než se může zdát. Zvláště jste-li časově omezeni. Řešení byste měli najít do pár vteřin.

Tajemství optických iluzí

Optická iluze je rozsáhlé téma, které v sobě skrývá různé kategorie, jako je abstraktní umění, nerealistický optimismus, geometricko-optické iluze a mnoho dalších, takže pro většinu lidí je těžké rychle najít řešení. Jinými slovy, optické iluze lze také stručně charakterizovat jako schopnost vnímání daného obrazu více způsoby. Případně vidíte obraz s různými vizuálními prvky, které vás nutí pozorovat jej určitým způsobem.

Vzhledem k tomu, že optické iluze jsou považovány za činnost stimulující mozek, v poslední době lidé často hledají nové ilustrace na různých internetových zdrojích, protože s postupem věku chtějí zlepšovat koncentraci a pozorovací kapacitu mozku. Pravidelný trénink jim zajistí bystrou mysl i v pozdějším věku.

Test všímavosti pro dnešní den: Dokážete na obrázku najít do 20 sekund všechna zatoulaná srdce?

Pokuste se najít skrytého medvěda

Podívejte se na všechny detaily na obrázku a najděte skrytého medvěda, kterého musíte identifikovat do 12 vteřin. Našli jste ho? Pokud ne, nemusíte si dělat starosti s řešením. Podívejte se na nadcházející obrázek, abyste zjistili, kde se medvěd ukrývá. Jakmile jej uvidíte, od té chvíle se budete na ilustraci dívat úplně jinak než na začátku.

Řešení optické iluze

Hledání řešení pro optické klamy je náročný úkol, nemusíte si tedy zoufat, pokud se vám tentokrát nezadařilo. Zde se můžete podívat na místo, kde se medvěd skrývá. Bíle zvýrazněná oblast na obrázku odhaluje schovaného medvěda. Vidíte ho? Nyní je vám vše jasné a můžete trénovat s dalšími optickými iluzemi, aby váš mozek vykonával svou funkci správně co nejdéle.

Jaké optické hádanky máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články