Pokud si myslíte, že patříte mezi 2 % populace s vysokým IQ, zkuste si tento optický test a najděte skrytou tvář

Abyste byli mezi dvěma procenty lidí s vysokým IQ, je potřeba, abyste tuto optickou výzvu vyřešili jen do několika sekund. Na obrázku se ukrývá tvář muže, najdete ji?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Optické iluze nutí jejich luštitele zapojit všechny vizuální smysly, oči i mozek. Zároveň tak lidé testují své kritické myšlení a schopnost dívat se na věci neotřelým způsobem. Přesně to je zapotřebí i u tohoto očního testu. Velmi složitý optický test je obrázek, na kterém je ukrytá tvář. Zadání se může zdát jednoduché, avšak nestačí se jen dívat. Pokud tuto výzvu splníte do pár vteřin, budete patřit mezi dvě procenta velmi inteligentních lidí.

Co je optická iluze?

Vizuálních iluzí existuje celá řada. Kognitivní, psychologické i fyzické. Optické iluze jsou velmi oblíbené, protože jsou fascinující. Obrazy měnící barvy, skryté objekty na obrazu a také kresby, které zpochybňují způsob, jakým váš mozek vnímá různé věci. Někdy může jít také o reálné fotografie, na kterých například zvíře dokonale splývá se svým okolím a je náročné jej najít.

Tohle není žádná sranda: Ukrytého psa na fotografii dokáže najít jen 0,1 % lidí

Podle psychoanalytiků a psychoanalytických studií jsou optické iluze součástí zjištění toho, jakým způsobem funguje náš mozek. Studie také ukazují, že čím náročnější hádanky vyřešíte či dokončíte, tím moudřejší budete. Optické iluze dokazují, že je realita tvořena mozkem takovým způsobem, jakým si interpretuje to, co vidí oči. Naše mozky většinu času vytvářejí shody z minulých zkušeností. Různé typy iluzí také mohou generovat různé odpovědi pro náš mozek.

Skrytá tvář na obrázku

Lidský mozek se může dívat na věci odlišným způsobem ze všech možných úhlů a vytvářet tak různá rozhodnutí. Ilustrace, která mate lidskou mysl, je obraz, kde je nějaký objekt ukryt a musí být nalezen. Tato iluze je vhodná pro všechny věkové skupiny, avšak tvář ukrytou na obrázku dokáže najít jen velmi málo lidí. Hádanka vyžaduje dobré soustředění a pozorovací schopnosti.

U této vizuální iluze však nestačí se jen soustředěně dívat a hledat tvář. Je také zapotřebí myslet jinak než obvykle. Skrytou tvář dokáže najít jen velmi málo lidí, proto si klidně dejte čas. Pokud její hledání chcete vzdát, zkuste využít nápovědy a obrázek otočte vzhůru nohama. Pak se vám tvář možná zjeví. Pokud ani tak ne, bude označena na obrázku níže.

Jak se vám v pátrání po skryté tváři vedlo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články