Žirafa utekla ze ZOO a šikovně se schovala v parku. Jen člověk s orlím zrakem ji dokáže najít za 10 sekund

Tento obrázkový test dokáže potrápit nejednoho zkušeného pozorovatele. Abyste jej úspěšně splnili, musíte mezi všemi detaily najít ukrytou žirafu, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Obrázkové hádanky se v dnešní době těší stále větší oblibě, která ještě roste díky internetu a sociálním sítím. Ty navíc umožňují, aby se do jejich řešení zapojili lidé z celého světa a sdíleli své dosažené výsledky. Jejich pravidelným procvičováním navíc zlepšíte některé funkce mozku, což využijete nejen v osobním, ale i profesním životě. A přesně to vám přinese i dnešní optická výzva.

K čemu je optická výzva dobrá

Nejčastěji se využívají ve vzdělávání nebo zdravotnictví, kde mají za úkol zkoumat a hodnotit vnímání barev, rozlišování optických klamů a měření reakční doby při vyhodnocování různých podnětů. Často bývají součástí IQ testů nebo jiných psychologických analýz. Slouží však také při rehabilitacích pacientů po těžkém úrazu nebo vážné nemoci mozku. Některé firmy je zařazují do výběrového řízení, aby lépe vyhodnotily psychologický profil uchazeče.

Jak obrázkové testy působí na lidský mozek

Stačí jen pár minut denně a můžete zaznamenat první změny, které pravidelné řešení různých iluzí a hádanek přináší. Díky nim dochází ke stimulaci mozku, což vede k rozvoji kognitivních funkcí, kreativního a kritického myšlení i fantazie. Navíc jimi procvičujete paměť, zároveň tak předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku plném lidí a zvířat skrytou žirafu. Přestože se jedná o poměrně nepřehlédnutelné zvíře, ve skutečnosti pro vás řešení tohoto úkolu může být velmi obtížné. Skrytých zvířat je zde totiž hned několik. Navíc abyste byli zcela úspěšní, musíte žirafu najít dříve, než vám vyprší časový limit, který činí pouhých 5 vteřin. Uvidíme, zda vám optická výzva bude dělat problém, nebo se s ní poperete bez problému.

Kde se žirafa nachází

Pokud se vám podařilo ukrytou žirafu na obrázku najít, pak patříte mezi velmi nadané a bystré pozorovatele. Ani krátký časový limit vás neodradil, abyste dosáhli vytyčeného cíle. Ve skutečnosti se žirafa nachází v koruně stromu ve vyznačené oblasti. Jestli jste v tomto případě nebyli úspěšní a zvíře jste najít nestihli nebo nedokázali, pak se pusťte do dalšího cvičení a začněte své dovednosti trénovat, brzy na sobě pocítíte zlepšení.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Jak rychle se podařilo najít žirafu vám?

Zdroj: Wrapnroll
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články