Máte orlí oko? Otestujte svůj cit pro detail na 2 zábavných obrázcích. Najděte všechny rozdíly do 10 sekund

Stejně jako každý sval našeho tělo potřebuje protahovat, týká se to i mozku. Není to svalovina, funguje ovšem naprosto totožně. Proto jsou tu hádanky a rébusy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kromě nich máme ale také k dispozici velmi příjemné dvojice obrázků, ve kterých jsou rozdíly, je tedy potřeba cit pro detail. Orlů je na Zemi více jak 60 druhů. Většina se jich nachází v Africe a Asii, ten bělohlavý je doma ve Spojených státech. Není to žádný slaboch, jeho úchop je bez problémů až 10krát silnější než ten nejsilnější lidský stisk. Rozhodně se s ním tedy nechcete dostat do křížku.

V moři je místa dost pro různé druhy

Chobotnice se staly během historie inspirací pro nejrůznější fiktivní monstra a obecně jde o velmi staré tvory. Nejstarší zatím nalezená fosilie chobotnice patří zvířeti, které žilo asi před 296 miliony let, tedy během karbonu. Jde na ní nalézt osm paží, dvě oči i váček s inkoustem. Z toho plyne, že dávno předtím, než se život na pevnině dostal k dinosaurům, chobotnice už měly plně vyvinutý tvar. Najdete v mořském reji 3 rozdílné detaily?

Chobotnice mají také tři srdce, z nichž dvě se starají výlučně o žábry, třetí pak udržuje cirkulaci u dalších orgánů. Tohle třetí se pak zastavuje během plavání, takže chobotnice raději pochoduje po dně. Pohyb napřímo vodou ji totiž velmi vyčerpává. Řecký filosof Aristoteles je považoval za hloupé, jenže jde o velmi inteligentní zvířata. Dokážou procházet bludištěm a také si pamatovat řešení problémů, se kterými už se setkaly.

Jeden detail radiové laboratoře

Navzdory technologickým konkurentům ze všech stran si radiové vysílání stále uchovává svou poměrně neotřesitelnou pozici. Jen v USA poslouchá rádio každý týden více jak 272 milionů lidí. Tím pádem jde o vrcholové médium, které dosáhne k více lidem než jakýkoli jiný přístroj. Radiové vlny byly poprvé demonstrovány Heinrichem Hertzem v jeho laboratoři a došlo k tomu v roce 1887.

Nejsilnější radiostanicí byla WLW, licencovaná v Cincinnati v Ohiu. Vysílala na 700 KHz, takže ji šlo slyšet i v hrncích a na pánvích. První hlasová zpráva byla přenesena roku 1900. Jestli stále tápete, horní rybě chybí zub, červená chobotnice změnila výraz a jedna hvězdice barvu. Rádiu přibyl knoflík, jedno tlačítko nahoře změnilo barvu, tužka také, na aparátu vlevo přibyl větrací otvor a ručička měřáku ukazuje na druhou stranu.

Zachytili jste všechny rozdíly nebo jste se ztratily v detailech?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články