Rozdíly na obrázcích zvládne do 10 vteřin najít jen opravdu bystrý Čech. Patříte mezi malé procento vyvolených?

Dnes budete hledat rozdíly v oblasti květin, podíváte se do říše králíků a do třetice prověří vaše postřehové schopnosti kočky. Je to trefné, protože vypadají jako detektivové.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Květ je reproduktivní strukturou rostlin. Když ptáci nebo hmyz vezmou nektar z květu, opylují ji přesunem pylu z jedné květiny na druhou. Největší květenství na světě měří 3 metry na výšku a je skoro metr široké. Je jasně cítit po hnijících rybách, váží 10 kilogramů a patří rostlině jménem zmijovec titánský. Kvůli zápachu si vysloužil také velmi trefnou přezdívku „mrtvolný květ“. Čím dalším fauna a flóra překvapí?

Na návštěvě u přítulných ušáků

Pokud uvidíte králíka, jak kolem poskakuje a švihá prackami a hlavou, ničeho se nebojte. Jde o způsob, jak tito hlodavci vyjadřují svoje potěšení a radost. Něco jako když pes vrtí ocasem a opírá se vám o trup. V králičí komunitě je tento projev znám jako „binky“. Jejich uši nejsou velké jen kvůli dobrému sluchu, pomáhají také regulovat tělesnou teplotu. Tak co, najdete mezi následujícími brýlatými elegány jednoho, který se odlišuje?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro většinu lidí jsou králíci spíše mazlíčci, jenže jsou schopni mnoha děsivých projevů. V případě potřeby jim nedělá problém řev, vrčení, skřípání zubů a další zvuky. Jsou také výbornými skokany a odrazí se klidně metr do výšky a 3 metry do dálky. Protože mají oči po stranách hlavy, jejich rozhled tvoří téměř perfektních 360 stupňů. Velmi se jim to vyplatí v divočině, kde včas zachytí predátory. Jediné slepé místo mají přímo před nosem.

V rozmanitém království květin

Nejmenší květina na světě je Wolffia globosa a jde o zelenou květinku velikosti zrnka rýže. Samotný květ se nachází v malé dírce na povrchu. Květy mají i bambusy, jenže se objevují jen jednou za pár let. Příjemná a jemná vůně růží pochází z mikroskopických žláz na okvětních lístcích. Některé rostliny také uvolňují pyl jen tehdy, když poblíž vycítí bzučící včelu. Najdete na obrázku květinu s odlišnou barvou?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Některé květiny opylují i netopýři, v Mexiku existuje například druh, který se živí výlučně nektarem z kaktusů. Všechny bílé květiny voní silněji než ty barevné. Mnoho druhů čelí vyhynutí, podle odhadů je 25 % květin silně ohroženo. National Geographic odhaduje, že od roku 1750 jsme definitivně ztratili už 571 druhů rostlin. Semínko slunečnice obsahuje chemikálii, která zaručuje, že v určitém okruhu kolem ní neporoste nic dalšího.

Má to uši, pronikavý pohled a vousy

Panuje přesvědčení, že kočky jsou jediní savci, kteří nevnímají sladkou chuť. Jsou krátkozraké, ale jejich periferní i noční vidění je mnohokrát lepší než u lidí. Mohou vyskočit až do 6násobku své tělesné délky. Jejich drápky jsou zahnuté dolů, kvůli čemuž nedovedou lézt ze stromu hlavou dolů. Mají 230 kostí, zatímco lidé jen 206. Na zadní straně předních pracek mají další sadu hmatových vousků. Najdete ve čtveřici odlišnou kočku?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zarazilo vás někdy, že na vás kočka zírá s otevřenou pusou? Mají v ní speciální orgán, kterým dovedou ochutnávat vzduch. Jejich oči jsou v poměru k hlavě větší než u jakéhokoli jiného savce. Mají tak drsný jazyk, že dovedou olízat jakoukoli kost od posledních zbytků masa. Kocouři jsou častěji leváci, kočky tíhnou k preferenci pravé pracky. Kočky jsou poměrně dobří plavci, ale obecně nemají vodu rády.

Jak jste dopadli? Našli jste jemné rozdíly, nebo vám přijdou obrázky stejné?

Zdroj: VeryWellMind

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na hypertenzi i deprese: Banány dokáží vyléčit 6 zdravotních problémů lépe než pilulky. Nakonec už je vůbec nebudete potřebovat
Události247.cz
Události247.cz
Tereza H. chce očistit své jméno. Podle vlastních slov se poučila
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rakety Točka jsou sice zastaralé, ale ve válce na Ukrajině již dokázaly napáchat řadu škod a děsí obě strany
adbz.cz
adbz.cz
Excelentní trik na čištění digestoře: Mastná špína ani usazený prach nemají šanci. Práce zabere jen 5 minut