Jedna z žen je ve skutečnosti muž, podle vědců ho však najde jen člověk s IQ 117 a více. Myslíte, že se vám to podaří?

Změna pohlaví nebo nebinární identifikace představuje v dnešní společnosti stále méně kontroverzní téma. A stále více zdrojů také osvětluje, proč jsou někteří lidé vězni těla.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Oznámení herce Elliota Page, že je mužem, vyvolalo nemalé pozdvižení. Dosud ho všichni znali jako herečku Ellen Page. Není však rozhodně jediný ve světě showbyznysu, kdo cítil rozpor mezi biologickým pohlavím a tzv. genderovou identitou. Tedy tím, s jakým pohlavím se člověk vnitřně identifikuje. O takových lidech mluvíme obecně jako o transgender osobách nebo transgenderech. Další se odmítají takto škatulkovat, takže se identifikují jako nebinární.

Stovky i tisíce případů

Jako u mnoha jiných témat týkajících se člověka platí, že rozhodně nejde o nový fenomén. Jen se v posledních letech začal skloňovat prakticky všude a na mnoho způsobů. Už řecká mytologie ale zná Hermafrodita, potomka božského posla Herma a bohyně lásky Afrodity. Ten také vykazoval známky obou pohlaví. Bůh Šiva a bohyně Párvati jsou ve védách také popsáni jako dvoupohlavní bytost. Teď se tedy podívejte na trojici žen. Který byla kdysi mužem?

iZdroj fotografie: Wepress News

Jev byl však držen v pozadí jako trpěná nutnost podobná homosexualitě. Až dnes jsme schopni ho pořádně pojmenovat. Alespoň ve vyspělých zemích se tak tito lidé nemusí bát výrazného pronásledování. Stále se ale budou setkávat se zaraženými pohledy konzervativnější společnosti. Čím dál více lidí však nesoulad těla a nitra řeší otevřené. Vznikají další rozbory i specializované terapie, které je možné navštěvovat.

Kdo ji nevyřeší, tomu chybí logické myšlení: Jen lidé s IQ 125+ se prokoušou přes složitou optickou hádanku

Řešení pro mnoho trpících

Pro hodně lidí jde také konečně o pojmenování toho, co je celý život trápilo. Následně to mohou podrobněji rozebrat i oznámit rodině či přátelům. Právě to je základ pro duševní zdraví translidí. Řada z nich totiž trpí závažnými psychickými problémy, které však nevyvěrají přímo z jejich stavu. Jsou důsledkem nemožnosti se s ním společensky vypořádat. Neustále tak musí potlačovat část sebe sama. Pokud tápete, původně muž je uprostřed. Doteď má silnější lýtka.

iZdroj fotografie: Wepress News

Rostoucí tolerance ve společnosti vedla také k většímu zastoupení translidí, což se týká hlavně mladších ročníků. Mnohem více lidí se tak odvažuje tuto svou identitu veřejně deklarovat. Detailu v podobě silnějších lýtek si na obrázku všimnou jen skutečně pozorní jedinci. Pokud vám unikl, nic si z toho nedělejte, ověřte si své logické a analytické schopnosti při řešení dalších hádanek.

Jak dlouho jste hledali odpověď?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články