Kdo ji nevyřeší, tomu chybí logické myšlení: Jen lidé s IQ 125+ se prokoušou přes složitou optickou hádanku

Prohlédněte si pozorně kresbu hospodyňky myjící nádobí a pokuste se najít logickou chybu. Tento obrázkový test dokáže potrápit i opravdu zkušené řešitele logických hádanek.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Vizuální testy se těší čím dál větší pozornosti a mnoho lidí je aktivně na internetu vyhledává. Díky sociálním sítím se urychluje jejich sdílení, a navíc je možné do jejich řešení zapojit lidi z celého světa, kteří pak mohou vzájemně porovnávat, jakých výsledků dosáhli. Tento konkrétní případ otestuje nejen vaše pozorovací schopnosti, ale taky logické uvažování, protože se na obrázku vyskytuje chyba.

K čemu slouží vizuální hádanky

Různé obrázkové testy, optické iluze, hlavolamy a hádanky se používají především ve vzdělávacím systému, kde mají za úkol kvalifikovat míru znalostí a dovedností žáku a studentů. Velký přínos však mají v psychologii a zdravotnictví, kde pomáhají například při rehabilitacích mozku. Některé společnosti je využívají při výběrovém řízení, když potřebují obsadit psychicky náročné pozice.

Citronová hádanka: Dokážete najít odlišný plátek a zařadit se tak k těm nejlepším Čechům, kteří to zvládli?

Proč je dobré pravidelně cvičit mozek

Prováděním těchto úkolů dochází ke stimulaci mozku, což při pravidelném opakování vede ke zlepšování kognitivních funkcí, ale i rozvoji kritického a kreativního myšlení nebo fantazie. Velký přínos mají také na paměť. Můžete se tak zbavit častého zapomínání a předejít případné ztrátě paměti v pozdějším věku. Zároveň se budete moci lépe soustředit a nacházet řešení nejrůznějších problémů.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte chybu na obrázku

V tomto případě váš konkrétní úkol spočívá v odhalení logické chyby. Prohlédněte si pozorně obrázek, kde hospodyňka umývá nádobí, a věnujte se i tomu nejmenšímu detailu. Otevřete svou mysl různým vjemům i způsobům řešení a nenechte se zmást. Jedině tak budete v hledání chyby úspěšní a dokážete se postupně dopátrat správného řešení. 

Kde se chyba nachází

Pokud se vám podařilo chybu na obrázku najít, pak jste opravdu bystré a nadané hlavičky. Jen génius si tohoto drobného detailu dokáže všimnout. Jediná chyba, která se na obrázku nachází, spočívá ve špatném vyhotovení čajové konvičky. Její nálevka se nachází příliš nízko, takže by tekutina při jejím plnění velmi brzy vytekla ven. V případě, že se vám úkol nepodařilo rozluštit, pak se dejte rovnou do dalšího testu a začněte své dovednosti pravidelně trénovat a zlepšovat.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali najít chybu na obrázku vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články