Možná je máte v telefonu: Tyto aplikace okamžitě odstraňte, následky jsou hrozivé

Na Google Store se objevily další nebezpečné aplikace. Pořádně se podívejte, možná je máte ve svém telefonu.

Aplikace na telefonu i Zdroj fotografie: Juliescribbles / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Při instalaci aplikací na svůj Android telefon byste měli vždy dbát na zásady bezpečnosti. Ačkoli se zdá, že Google Play Store, oficiální obchod pro Android aplikace, by měl nabízet pouze ověřené a bezpečné aplikace, realita je někdy odlišná. V nedávné době byl zveřejněn seznam aplikací, které byly staženy více než dvěma miliony uživatelů s Androidem a které představovaly bezpečnostní hrozbu. 

Nebezpečné aplikace

Některé z těchto aplikací se maskovaly jako hry, ale ve skutečnosti obsahovaly malware HiddenAds. Po jejich stažení se snažily zůstat skryté tím, že používaly ikonu Google Chrome prohlížeče nebo průhlednou ikonu. Tyto aplikace poté běžely v pozadí a automaticky spouštěly reklamy v prohlížeči na telefonu, což generovalo příjmy pro jejich tvůrce. Další skupina aplikací náležela do kategorie FakeApp a snažila se přesvědčit uživatele, aby navštívili podvodné investiční webové stránky.

Telefon s Google Play iZdroj fotografie: Depositphotos

Na které aplikace si dát pozor

Mezi tyto aplikace patřily:

  •  Eternal Maze
  • Jungle Jewels
  • Stellar Secrets
  • Fire Fruits
  • Cowboy’s Frontier 
  • Enchanted Elixir

Poslední skupina aplikací obsahovala známý malware Joker, který krade citlivá data uživatelů. Některé z těchto aplikací již byly odstraněny z Google Play Store, nicméně stáhlo si je opravdu velké množství uživatelů. Pokud máte některou z těchto aplikací na svém telefonu, doporučuje se ji okamžitě odstranit. Existují také postupy pro odstranění malwaru z telefonu, které byly diskutovány v minulosti.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články