Odhalit číslo na vrcholu pyramidy je téměř nemožné: Psychologové tvrdí, že to dokáží jen géniové

Říká se, že všechno na světě se bojí času, ale on má zase strach z pyramid. Vy se však nezalekněte této úlohy a odhalte číslo, které patří místo otazníku.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Největšímu zájmu se samozřejmě těší pyramidy egyptské. Nejznámější jsou 3 v Gíze, původně jich však na území starověkého Egypta bylo asi 140. Za tu nejstarší je obecně brána Džoserova, postavená v Sakkáře, konkrétně ve 27. století před Kristem. Cheopsova je pro změnu tou největší, její původní výška byla dokonce 145,5 metrů. Momentálně však měří jen 137,5 metrů. Až do stavby Lincolnské katedrály Panny Marie v roce 1311 byla také nejvyšší budovou na světě.

Nejvyšší budova na světě

Pyramida tak rekord držela minimálně 3 000 let. Velká pyramida v Gíze je také nejstarším ze sedmi divů světa a posledním, který dosud stojí. Velmi se ovšem liší odhady pracovníků, kteří se na ní podíleli. Podle předpokladů šlo minimálně o 100 000 lidí. Pyramidy také chrání Velkou sfingu, největší monolitní sochu světa. Podle odhadů má zpodobňovat faraona Rachefa. Teď se ale pozorně zaměřte na čísla a vydedukujte, které se má nacházet na vrcholku pyramidy.

iZdroj fotografie: Wepress News

Veškeré egyptské pyramidy stojí na západním břehu Nilu. Dle mytologie se po západu slunce spojuje s říší mrtvých. Pohřbení občané dostávali výbavu včetně domácích mazlíčků a potravin. Věřilo se totiž, že na onom světě budou fungovat úplně stejně jako tady na Zemi. Zcela prvním architektem pyramid byl Imhotep, staroegyptský vědec, lékař a inženýr. Je také autorem první z velkých pyramid, tedy Džoserovy.

Jen lidé s orlím zrakem to dokázali: V trávě se schovává gepard, vidí ho ale jen lidé se zdravým zrakem

Spekulace kolem stavby

Panuje shoda na způsobu získávání obrovských kamenů, které byly měděnými dláty odtesány v lomu. Předmětem mnoha debat i spekulací včetně mimozemské technologie je však stále jejich přeprava a použití na samotné stavbě. Podle odborníků je velmi pravděpodobné, že se toto spektrum postupů během času několikrát měnilo a vyvíjelo. Ty postavené později totiž vykazují stopy jiných metod. Stále tápete? Každý dílek pyramidy je součtem 2 spodních, nahoře je tedy 52. Na procvičení svých schopností neváhejte využít další matematické hádanky a rébusy.

Jak se vám v rébusu dařilo?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články