Seniorka ze Šumperska přišla o 700 000 Kč: Policie varuje, nedělejte stejnou chybu jako ona

Důvěřivá seniorka si všimla výhodné investiční příležitosti a rozhodla se ji vyzkoušet. Trvalo to nicméně jen pár dní a přišla skoro o 700 000 Kč.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Internet je dnes plný podvodů a bohužel je stále snadnější nechat se jimi zlákat. To byl také případ seniorky z Hanušovic na Šumpersku, která chtěla zhodnotit své finance díky zajímavé investici, ale bohužel přišla o stovky tisíc korun. Jejím případem se dnes zabývá policie a bohužel stále nikdo neví, kdo za vychytralou krádeží stojí. 

Investiční nabídka, která se nedala odmítnout 

Zvídavá důchodkyně se dívala na internet jako každý jiný den, ovšem posléze si všimla zajímavého investičního portálu. Ten ji natolik zaujal, že tam zadala své kontaktní údaje a několik dnů na to obdržela telefonát od neznámé ženy. Ta se prezentovala jako osobní analytička a začala ji zasvěcovat do investování a zhodnocování financí.

Letní tábor s kiDay: Investice do budoucnosti a rozvoje může mít podobu velkého dobrodružství
iZdroj fotografie: iStock
Starší paní se nechala zlákat na podvodné investice, přišla o 700 000 Kč

Žena měla být dle webu Novinky natolik přesvědčivá, že seniorka vložila jako počáteční vklad 5 000 Kč. Tuto částku odeslala na zadaný účet a poté si měla nainstalovat do telefonu aplikaci, která jí umožní sledovat pohyb peněz v rámci jejího investičního portfolia. Po 14 dnech zjistila, že jí tam přibylo 16 000 dolarů, tedy zhruba 370 000 Kč. 

Policie doposud hledá pachatele 

Pár dnů na to její účet narostl o stejnou částku, načež jí volala poradkyně, že si může finance vybrat. Převod peněz nicméně vyžadoval zaplacení licence a daně z vybírané částky. Žena tak musela během deseti dnů odeslat několik plateb na různé účty, což ji dohromady vyšlo na 676 000 Kč. Během poslední platby však banka zablokovala její účet.

email tohoto operátora
Až 50 % Čechů v ohrožení: Klienti tohoto operátora se stali terčem nesčetných podvodů
iZdroj fotografie: Depositphotos
Seniorka naletěla na internetový podvod

Personálu bylo jasné, že paní naběhla podvodu a doporučil jí co nejrychleji kontaktovat policii. Ta situace stále řeší a snaží se dohledat neznámého pachatele. Zároveň varuje občany, aby si dávali před podobnými podvody pozor. Jen během minulého roku bylo v prostředí internetu zaznamenáno bezmála 19 592 trestných činů. 

Jak se před podvody na internetu chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články