Letní tábor s kiDay: Investice do budoucnosti a rozvoje může mít podobu velkého dobrodružství

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zabavit děti během letních prázdnin není vždy snadné, ale když se jich zeptáte, jestli by se jim líbilo dobrodružství až za „velkou louži“, rády odloží mobil do skříně a rychlostí blesku sbalí batoh. Ve skutečnosti však půjde o mnohem více, než se může na první dojem zdát. Na účast na letním táboře kiDay nepohlížejte pouze jako na krátkodobé povyražení, popravdě jde o jedinečnou investicí do do budoucnosti každého účastníka. Letní zábory v USA koncipované podle Americké asociace táborů (American Camping Association – ACA) nabízejí komplexní výhody pro rozvoj dítěte, které mohou výrazně ovlivnit celoživotní úspěch.

Široký rozvoj sociálních dovedností

Zapojení dítěte do letního tábora neposiluje pouze základní sociální dovednosti, ale zároveň mu poskytuje prostor pro rozvoj vedení, komunikace a účasti ve skupině. Děti se aktivně zapojují do dění v komunitě, kde vzájemně spolupracují, ale také řeší konflikty a vzájemně se motivují. Tyto dovednosti jsou pro úspěch v dnešním světě naprosto zásadní.

Posílení sebeúcty a budování charakteru

Tábor v Americe je neuvěřitelně zábavný; ale také se v něm klade důraz na posilování sebeúcty a budování charakteru. Děti jsou vedeny k odpovědnosti vůči sobě samým, ale také vynalézavosti a odolnosti. Tyto vlastnosti jsou nezbytné pro překonávání překážek a dosahování dlouhodobých cílů.

Spolupráce a tolerance

Tábor v zahraničí je místem, kde se rozvíjejí dovednosti související s životem v komunitě. Děti se zde učí starostlivosti, spravedlnosti a důvěryhodnosti, a právě tyto hodnoty přispívají k pozitivní atmosféře v táboře, a navíc jsou důležité v rámci rozvoje dětí, ze kterých se stávají aktivní a zodpovědní členové společnosti či týmu.

Velká výhoda pro budoucí rozvoj

Díky účasti na letním táboře s kiDay se u dětí posilují dovednosti nezbytné pro osobní úspěch a také dochází ke zlepšení sebevědomí a nezávislosti. Získávají konkurenční výhodu při budoucím studiu, v kariéře, a samozřejmě i dalších oblastech života.

Proč vybrat právě kiDay?

Tábory v angličtině s kiDay patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému dítku dopřát. Služba není pouhým prostředníkem při výběru letního tábora; je především partnerem ve vývoji vašeho dítěte. Odborníci vám usnadní rozhodování ohledně tábora, ale také zaručí, že bude nejen zábavný, ale podpoří i rozvoj vašeho dítěte. Společně kiDay zajistíte svému dítěti nezapomenutelné léto a současně uděláte skvělou investici do jeho úspěšnější budoucnosti.

Jaké jsou podmínky pro účast?

Pokud se rozhodnete poslat dítě na letní tábor do USA, nemusí umět plynně anglicky. Stačí, když si vykomunikuje základní potřeby. Během pobytu se jeho jazykové dovednosti citelně zlepší. Ideální délka je 2-3 týdny, ovšem některé programy trvají i celé léto (tzn. 7 týdnů). Zdravotní péče je zajištěna (v některých táborech je dokonce přítomen pediatr či zdravotní sestra) a po celou dobu jsou rodiče pečlivě informováni o zdravotním stavu.

Vedoucí mají s vedením dětí mnohaleté zkušenosti, a pokud se dítěti stýská – což je naprosto přirozené, zapojí ho do víru dění a pomohou mu krušné chvilky překonat. Po návratu domů se naopak účastníkům stýská po táboře.

A co se týče dopravy, děti většinou letí samy a na letišti je převezme zástupce tábora. Výjimkou však není ani doprovod rodičů (třeba i oběma směry) a VIP program, v rámci kterého dítě cestuje s osobním doprovodem.

Podrobnosti najdete na stránkách kiday.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články