Až 50 % Čechů v ohrožení: Klienti tohoto operátora se stali terčem nesčetných podvodů

Zákazníci mobilního operátora T-Mobile se mohou stát obětí podvodu. Pokud obdržíte tento email, pravděpodobně se jedná o podvod, který jen využívá známé značky.

email tohoto operátora i Zdroj fotografie: Stock Catalog / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Zákazníci operátora T-Mobile by se měli mít na pozoru před novým podvodem. T-Mobile o tom informoval příspěvkem na platformě X (bývalý Twitter) a důrazně vyzývá všechny své klienty, aby na podobnou zprávu v žádném případě nereagovali. Zpráva, která má imitovat tohoto operátora, obsahuje nebezpečný odkaz, na který v žádném případě neklikejte.

Email od tohoto operátora je podvod

Zpráva, kterou vám údajně zaslal T-Mobile, vás informuje o přeplatku za nabízené služby. Ten máte získat po přihlášení do portálu, na který se dostanete po kliknutí na přiložený odkaz. Stránka je však falešná a vyplněním požadovaných údajů předáte podvodníkům přístup do svého účtu u tohoto operátora. V krajním případě můžou takhle podvodníci získat přístup také k vašemu bankovnímu účtu a vaším financím.

Podezřelá emailová adresa

To, že se jedná o podvod, můžete zjistit už ze samotné emailové adresy, ze které vám zpráva přišla. Ačkoliv se může na první pohled tvářit jako legitimní adresa tohoto operátora, při podrobnějším pohledu si můžete všimnout nějaké odlišnosti. Může se jedná o jednoduchou přesmyčku písmen nebo neznámou doménu, která bude v emailové adrese navíc. To samé platí také pro přiložený odkaz, který byste si měli také důkladně prohlédnout a všímat si drobných odlišností od oficiálního formátu mobilního operátora T-Mobile.

Záběr na obchod T-Mobil v obchodním centru.
iZdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim. PL, EU. CC0 / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodníci využívají známého mobilního operátora, aby se dostali k vašim penězům

Časté podvody

Podobné phishingové podvody jsou na internetu velmi rozšířené a mobilní operátor T-Mobile není jediný, koho podvodníci pro své podvody využili. Nedávno jsme o podobném podvodu informovali ve spojitosti s Úřadem vlády České republiky, která měla občanům údajně rozesílat SMS zprávy ohledně finančních příspěvků a dávek. Modus operandi zde byl stejný, jako v případě tohoto operátora. Zpráva obsahovala odkaz, který vedl na podvodnou stránku.

Jak poznat telefonní a jiné podvody, a nenaletět? Jen v loni bylo čtyřicet procent přijatých hovorů podvodných

Tyto druhý podvodů, které využívají názvy oficiálních institucí či známých společností, mají většinou velký úspěch. Lidé se nechají oklamat oficiálním vzhledem a zněním takových zpráv a odevzdají přihlašovací údaje ke svým účtům dřív, než si uvědomí, že se jedná o podvod. Pokud se s podobným podvodem setkáte i vy, nikdy neklikejte na přiložený odkaz. Jinak můžete přijít o všechny své peníze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články