IQ test: Pouze lidé s brilantním mozkem najdou chyby na tomto obrázku hroznů za 22 sekund

Jen opravdu vnímaví a citliví lidé dokáží na obrázku odhalit chybu dříve, než jim vyprší předem stanovený časový limit. Zjistěte, jestli také spadáte pod toto malé procento.

i Zdroj fotografie: Tasikmalaya
                   

Hledání rozdílů a chyb na obrázku je jeden z nejoblíbenějších a nejzábavnějších způsobů testování IQ. Navíc tímto cvičením příjemně strávíte svůj volný čas a můžete rozvíjet některé své schopnosti a dovednosti. V tomto případě je vaším úkolem najít skrytou chybu na obrázku hroznů dříve, než vám vyprší časový limit 22 vteřin.

Proč jsou obrázkové testy přínosné

Pravidelným prováděním podobných cvičení lze nejen posílit svůj zrak a analytické dovednosti, ale navíc také rozvíjet kreativní a kritické myšlení a fantazii. Toho můžete využít při řešení každodenních i nevšedních problémů. Díky těmto úkolům pro vás bude mnohem snazší najít neotřelá a originální řešení, která by možná nikoho jiného ani nenapadla.

Hrubou chybu na obrázku najde jen člověk s excelentním citem pro detail. Chce to podívat se zblízka

Pečujte o své duševní zdraví

Dalším důvodem, proč je dobré věnovat těmto testům pár minut denně, je to, že jejich plnění snižuje úroveň stresu, úzkostí i depresí. Díky hlavolamům, optickým iluzím a klamům snadno odvedete pozornost od černých myšlenek, které vás sužují, a soustředíte všechnu svou pozornost na vyřešení daného úkolu. Takto jednoduše utužíte své duševní zdraví a zlepšíte svou psychickou pohodu, což v dnešní hektické době jistě oceníte.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Pusťte se do hledání chyby

Na obrázku trsu modrých hroznů je na první pohled dobře skrytá chyba, které si dokáží všimnout jen opravdu vnímaví a citliví jedinci. Aby byl tento test ještě složitější, máte pro jeho vyřešení stanovený časový limit. Pokud jím chcete úspěšně projít, musíte chybu odhalit do 22 vteřin. Prohlédněte si pozorně obrázek ovoce a najděte, co je na něm špatně.

Pokud se vám podařilo odlišnost najít, patříte mezi opravdu vysoce inteligentní osoby, kterých je jen velmi malé procento. Jestli jste však hledali marně nebo jste chybu nenašli včas, pravidelným tréninkem své schopnosti dokážete vypilovat. Jediná chyba, kterou na obrázku najdete, je špička levého listu, která by měla být malá a svěšená stejně jako u listu na druhé straně obrázku.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Jak rychle se podařilo najít chybu na obrázku vám?

Zdroj: Tasikmalaya
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články