Citronová hádanka: Dokážete najít odlišný plátek a zařadit se tak k těm nejlepším Čechům, kteří to zvládli?

Pomocí obrázkových testů snadno otestujete vlastní pozorovací a analytické schopnosti. Prohlédněte si pozorně obrázek s citrony a najděte rozdíl, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Optické iluze a obrázkové testy patří mezi nejzábavnější formu, jak otestovat některé své schopnosti a dovednosti. Nepotřebujete k tomu nic jiného než stopky a vaše oči. Nenechte se ošálit a rozptýlit svou pozornost. Soustřeďte se a rychle porovnejte vše, co vidíte. Najděte rozdílný plátek citronu dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 10 vteřin.

Skrytý odlišný obrázek

Mezi spoustou stejných předmětů je často těžké v první chvíli odhalit lišící se kousek. Je to tak proto, že mozek si většinou realitu domýšlí a dokresluje podle dříve zažitých zkušeností. Z toho důvodu iluze tak skvěle fungují. Stačí odvést vaši pozornost a vy si nevšimnete drobného pohybu, rozdílného detailu nebo úplně odlišného obrázku.

Jaké jsou typy optických iluzí

Nejčastěji se setkáte s iluzemi geometrickými, které využívají tvary ke změně velikosti nebo vytvoření iluze pohybu. Stejně tak fungují kontrastní barvy nebo světlo a stín. Nejednoznačné iluze umožňují vidět obrázek různými způsoby. Určitě znáte slavný obraz kachna/králík. Kognitivní iluze zase působí na vaše vnímání, kdy je slovo modrá napsáno červeně.

Najděte rozdílný citron

Optické iluze a vizuální hádanky jsou skvělým způsobem, jakým snadno otestujete své pozorovací a analytické schopnosti. Navíc si na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně jste schopní pracovat pod tlakem. Prohlédněte si pozorně obrázek s plátky citronů a najděte mezi nimi ten, který se od ostatních liší, dříve než vám vyprší vyměřený čas.

Řešení úkolu

Jen opravdu bystrý a inteligentní člověk dokáže tento úkol včas splnit. Pokud se vám to podařilo, patříte mezi velmi malé procento lidí. Jestli stále ještě hledáte, podívejte se pozorně na první sloupec vpravo a třetí řadu odspodu. Nemusíte být smutní, pokud se vám nepodařilo tento obrázkový test vyřešit. Pravidelně věnujte pár minut denně provádění podobných úkolů a za pár dní pocítíte ten rozdíl. Stejně jako jiné dovednosti, i tuto schopnost lze během pár dní vytrénovat a postupně vypilovat k dokonalosti.

Jak rychle jste odlišný plátek citronu našli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články