Na fotce se nachází šikovně jeden z nejlepších sniperů světa: Vsadíme se, že ho nedokážete najít ani do 30 sekund

Odstřelovači patří mezi mistry převleků a splývání s terénem. Při pohledu na fotografii zimní krajiny byste nejspíš přítomnost člověka nečekali, přesto je vaším úkolem jej najít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy patří mezi zábavné a opravdu oblíbené způsoby, jak využít svůj volný čas, a zároveň udělat něco dobrého pro své duševní schopnosti a mentální zdraví. Jejich pravidelným procvičováním stimulujete mozek, čímž zlepšíte jeho kognitivní funkce, kritické a kreativní myšlení a paměť. Dochází však také ke snižování míry stresu, úzkostí a depresí.

Co je optická iluze

Jedná se o druh hádanky nebo hlavolamu nejčastěji vytvořený pomocí geometrických tvarů, kontrastních barev nebo uměleckou kresbou i šikovně pořízenou fotografií. Kombinací různých prvků může vznikat dojem, že se daný předmět pohybuje, mění svou velikost či barvu. Nebo iluze dokonce předmět před vaším zrakem zcela skryje, přestože se na něj přímo díváte.

Pouze 5 % lidí zvládne identifikovat skrývající se kočku na obrázku hromady dřevěných špalků

Jak fungují optické iluze

Jelikož na mozek v každou chvíli působí opravdu velké množství vjemů, které sice vnímá a přijímá, ale není schopný zpracovávat, je poměrně snadné iluze využít a jeho vnímání zmást. Ve většině případů je mozek nucen dokreslovat si informace na základě dříve zažitých zkušeností. Proto lze jeho vnímání tak jednoduše zmást a odvést jeho pozornost.

Najděte maskovaného odstřelovače

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít skrytého a velmi dobře maskovaného odstřelovače. Abyste však byli naprosto úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší stanovený časový limit, a to pouhých 15 vteřin. Otestujete tím nejen své IQ a citlivost na detail, ale i schopnost pracovat pod vnějším tlakem a rychle ubíhajícím časem.

Kde se odstřelovač nachází

Pokud se vám povedlo tohoto maskovaného vojáka najít, pak patříte mezi velmi nadané a bystré pozorovatele. Odstřelovač se ve skutečnosti nachází poblíž středu obrázku a spíše v jeho spodní polovině, kde leží otočený směrem k lesu. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste jej nedokázali najít vůbec, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte pravidelně na svých schopnostech pracovat.

Jak rychle se podařilo najít maskovaného odstřelovače vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články