Neexistuje výzva, která by lépe otestovala vaši všímavost: Jen 12 % lidí dokázalo najít ne obrázku všech 6 rozdílů do 15 sekund

Myslíte si o sobě, že jste bystří, máte orlí zrak a jste všímaví ke každému detailu? Pak zkuste vyřešit tuto optickou hádanku a najděte všechny rozdíly mezi obrázky.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Hledání rozdílů mezi dvěma obrázky se učí již malé děti, aby trénovaly své pozorovací schopnosti. Úloha se to nezdá býti těžká. Avšak tato optická hádanka vám může dát opravdu zabrat, zvlášť pokud máte špatnou všímavost. Mezi obrázky se dvěma parašutisty je několik rozdílů a vaším úkolem je všechny najít. Všimnete si každičkého detailu a najdete všech 6 odlišností?

Téměř identické obrázky

Na procvičení mozku, postřehu a očí není nikdy pozdě a rozhodně nezáleží na věku. Zkuste proto otestovat svou všímavost a prohlédněte si tuto optickou hádanku. Dva obrázky s parašutisty vypadají na první pohled stejně. Když se však podíváte znovu, zjistíte, že opak je pravdou. Mezi obrázky se totiž nachází šest nepatrných rozdílů a vaším úkolem je všechny najít.

Optické hádanky dokáží lidský mozek i oči pěkně potrápit, naštěstí zde není žádný časový limit. Můžete si tedy dopřát tolik času, kolik jen budete potřebovat k odhalení všech šesti rozdílů. Toto hledání však bude vyžadovat velkou dávku trpělivosti, koncentrace, bystrosti a všímavosti.

padák ruce helma iZdroj fotografie: PrimaLajk

Zkuste najít každý rozdíl

Malé a nepatrné rozdíly jsou rozmístěné po celém obrázku. Našli jste všechny, nebo vám hádanka dala zabrat více, než jste čekali? Pokud se nad obrázky trápíte, podívejte se na řešení. První z nich je barva ornamentu na padáku. Druhým rozdílem je malý červený prvek na batohu horního parašutisty.

Najít 5 rozdílů do 20 sekund zvládne jen inteligentní jedinci. Otázkou však je, zda se mezi ně zařádíte

Třetí, téměř neviditelná odlišnost je barva brýlí taktéž horního parašutisty. Čtvrtý a možná do očí bijící rozdíl je chybějící dlaň na pravé straně obrázku. Hned pod rukou si můžete všimnout chybějícího kolene a posledním rozdílem této hádanky je záhyb u nohavice parašutistky. Některé detaily byly opravdu téměř neviditelné, pokud jste je i přesto našli, patříte mezi pouhých 12 % lidí, kteří to dokázali.

kroužky brýle nohy iZdroj fotografie: PrimaLajk

Kolik rozdílů jste našli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články