Najít 5 rozdílů do 20 sekund zvládne jen inteligentní jedinci. Otázkou však je, zda se mezi ně zařádíte

Otestujte své schopnosti a pozorovací dovednosti a pusťte se do této jednoduché výzvy. Abyste byli v tomto úkolu úspěšní, musíte najít všechny rozdíly, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Obrázkové testy a hádanky jsou oblíbeným způsobem, jak se odreagovat, přijít na jiné myšlenky nebo si zkrátit dlouhé chvíle. Také jejich pravidelným procvičováním velmi prospíváte svému duševnímu a mentálnímu zdraví. Postupně pro vás jejich řešení bude snazší a rychlejší a nabyté dovednosti uplatníte i v pracovním a osobním životě. Vytěžte z této zábavy maximum a pusťte se do hledání rozdílů.

K čemu slouží obrázkové testy

V poslední době se díky své oblíbenosti staly jedním z hlavních zdrojů zábavy na internetu a sociálních sítích. Ty navíc urychlují jejich rozšiřování a zároveň umožňují do jejich řešení zapojit lidi z celého světa. Většinou se však využívají ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Setkat se s nimi můžete také při výběrovém řízení, zvlášť pokud jsou jeho součástí psychotesty.

Najdete na obrázku 3 rozdíly do 20 sekund? Tak rychle to dokáže zvládnout jen 1 člověk ze 100

Výhody obrázkových testů

Optické iluze, klamy, hlavolamy a hádanky pomáhají s rozvojem kognitivních funkcí mozku, kreativního a kritického myšlení a také paměti. Zároveň tímto cvičením předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech. Pár minut denně navíc vede ke snížení úzkosti, stresu i depresí. Je to tedy jednoduchý způsob, jak utužit své duševní zdraví a rozvíjet funkce mozku.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Najděte pět rozdílu

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázcích 5 nepatrných rozdílů. Aby pro vás jeho řešení nebylo příliš snadné, máte pro úspěšné splnění tohoto zadání stanovený časový limit 20 vteřin. Díky němu na vlastní kůži pocítíte, jak dokážete pracovat pod tlakem. Jestli se vaše výkonnost zvýší, a vy tak budete efektivnější, nebo naopak ztratíte schopnost jasně uvažovat.

Kde se rozdíly nachází

V případě, že se vám podařilo všechny rozdíly během 20 vteřin najít, pak patříte mezi velmi nadané, inteligentní a bystré jedince. Jen velmi málo lidí si dokáže všech odlišností v tak krátkém časovém úseku všimnout. Pokud se vám naopak nepodařilo najít všechny nebo vaše hledání trvalo mnohem déle, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Jak rychle jste dokázali najít všechny rozdíly vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články