Školáci to zvládají, dospělí mají problém: Najít 2 rozdíly na tomto obrázku je pro většinu nadlidský úkol

Lidé rybaří už tisíce let a v současnosti jde o velmi populární způsob zábavy. Dva obrázky s tematikou rybaření se od sebe liší několika detaily – zkuste je najít.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Největší návnada na světě je dlouhá jako školní autobus. Jde o červenožlutou lžíci s trojitým hákem. Rekord je připisován sourozencům Bradu Pallisterovi a Jessice Dew z Alberty v Kanadě. Vědci našli důkazy, že naši předci lovili, zpracovávali a jedli ryby už v době před necelými 2 miliony let. Strava bohatá na proteiny byla klíčovou složkou, která stála za rozvojem velikosti mozku. To vedlo k vývoji našeho druhu do jeho současné podoby. Ryby nás tedy udělaly lidmi.

Stejné kdysi i v současnosti

Za „nejdůležitější rybu v moři“ je stále považován menhaden. Poutníci z Massachussets se o něm dověděli od místních indiánů. Ti jim poradili, aby jej použili jako hnojivo. Dodnes má tato ryba několik podstatných využití, třeba jako strava pro mazlíčky nebo v kosmetice. A stále se užívá i jako hnojivo. Nejtěžší rybou na světě je sumec z jezera Kerr z Buggova ostrova ve Virginii, který vážil 65 kilogramů. Nyní ale zaměřte svou pozornost na obrázky a najděte na nich 3 rozdíly.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Výbava rybáře z doby kamenné vypadala docela podobně jako ta moderní. Při vykopávkách v Izraeli našli archeologové tehdejší háčky i olůvka staré 12 000 let. Háčky byly z kostí a stylem i velikostí se podobaly těm dnešním. Neměly žádné ostny, našly se však i další typy. Jako olůvka sloužily oblázky, které měly rýhu na zachycení provázku. Dnes chodí každý rok rybařit na 30 milionů Američanů, tento počet každoročně narůstá.

Kdo na obrázcích najde všechny rozdíly, má oči jako rys. Prověřte svůj smysl pro detail

Ekonomicky výkonná oblast

Za svůj koníček utratí rybáři ročně dohromady před 45 miliard. Zahrnuje to samozřejmě vybavení, dále licence, oblečení a také ubytování. Rybaření je tak v mnoha zemích výrazným příspěvkem k ekonomice. Stejně tak hlavním zdrojem příjmů pro péči o konkrétní oblasti a vodní tělesa včetně živočišných druhů. Spočtením růstových kruhů můžete určit stáří ryby stejně jako u stromu pomocí letokruhů. Za svou existenci se rybaření moc nezměnilo. Ostatně proč měnit postupy, které fungují? Zvlášť, když jsou tak jednoduché.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jestli stále tápete v hádance, nabízíme vám konečně řešení. Na obrázku vpravo chybí jedna vážka, splávek a držadlo kbelíku má jinou barvu. Jestli se vám podařilo všechny tři rozdíly odhalit, máte skutečně vynikající zrak a jste velmi všímaví. V případě, že vám některá z drobností unikla, není určitě od věci vyzkoušet další cvičení pro zlepšení vašich schopností.

Jak se vám v hádance dařilo?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články