Lidé s IQ stejným jako měl Einstein zvládnou najít rosomáka do 12 vteřin. Zařadíte se po jeho bok?

Dnes vám přinášíme optický rébus, se kterým si poradí většinou jen lidé s nadprůměrnou inteligencí. Na obrázku hřbitova se ukrývá rosomák.

Albert Einstein i Zdroj fotografie: Uživatel Madelgarius / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Rosomáci vypadají jako malí medvědi, jde přitom o největší suchozemské zástupce čeledi lasicovitých. Tato šelma má reputaci silného a velmi zuřivého zvířete. Podle záznamů je rosomák schopen ulovit i mnohem větší živočichy, než je on sám. Přestože jde spíše o samotáře, mohou příbuzní rosomáků dlouhodobě žít ve vzájemné blízkosti. Jeho jídelníček sestává z pestrého spektra živočichů i mršin všeho druhu.

Rosomáci žijí na severu

Rosomáci mají stejně velké spáry a ostré zuby jako medvědi, jsou ale mnohem menší. Připomínají tak spíš středně velkého psa. Žijí spíše v sněžných oblastech a dají se najít jak v Severní Americe, tak i severní Evropě, dokonce v Rusku. Protože žijí často na sněhu, nabízí se otázka, zda hibernují. Ne, jde o celoroční aktivní lovce, kteří svoji kořist vyčenichají i hluboko pod sněhem. Najdete jednoho ukrytého přímo na očích na tomto snímku?

Rosomáci jsou ovšem ještě vynalézavější. Pokud zabijí něco opravdu velkého, nechávají si kořist ve sněhu jako v lednici. To platí jak pro vlastní úlovky, tak i nalezené mršiny. Když rosomákovi něco zůstane, jednoduše si to schová do sněhu, aby se k hostině mohl vrátit později. Jeho ostré zuby si snadno poradí i se zcela zmrzlými tkáněmi, kůží nebo kostmi. Během zimy tak spoléhá na zmrzlé mršiny jelenů, sobů i losů.

Mladí mají na počátku bílou srst

Rosomáci mívají 2–3 mladé v jednom vrhu, jejich potomci se rodí s bílou srstí. Protože je mají většinou začátkem jara a žijí v arktických oblastech, funguje tento povrch těla také jako kamufláž. Malí rosomáci rostou rychle, dospělé velikosti dosahují už v pouhém roce. Pak jsou připraveni najít si partnerku, se kterou začnou vlastní život. To všechno do věku 2 let. Jestli vás snímek zmátl svou členitostí, nezoufejte. Zkuste se podívat napravo pod hrobku.

Rosomák je anglicky Wolverine, tedy postava MCU, se kterou má i něco společného. Oba jsou imunní vůči mnoha jedům, mají vynikající čich a také dlouhé a silné drápy. jestli vám hledání rosomáka na obrázku dalo zabrat, zkuste své smysly procvičit v podobných hádankách.

Jak dlouho vám trvalo zvíře najít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články