Arnold Schwarzenegger psychologem: Jeho reakce na zprávu od fanouška trpícího depresí mu pomohla v životním boji

Zvládání deprese je náročné a rovněž vzpamatovávání se z ní. Bývalý guvernér Kalifornie, akční megastar a celkově vynikající Arnold Schwarzenegger dodává lidem odvahu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na diskusním vláknu Redditu zaměřeném na bodybuilding a kulturistiku se Arnold vyskytuje pravidelně. Uživatel Ali z Quebecu se tam Terminátora zeptal, jestli má nějakou inspiraci právě pro takovou nepříjemnou situaci. „Vím, že je tohle podbízení, ale mám už měsíce depresi a za celou tu dobu jsem se ani jednou nedostal do tělocvičny,“ napsal. „Pane Schwarzeneggere, můžete mi prosím říct, abych zvedl línou zadnici a cvičil?“

Barbar Conan inspirující

Arnie na sebevědomého fanouška zareagoval, místo křiku ale zvolil laskavou radu. „Nebudu na tebe tvrdý. A prosím tě, abys nebyl tvrdý ani ty na sebe. Všichni procházíme svými výzvami, všichni zažíváme pády. Někdy je život cvičení. Klíčová věc je, že se zvedneš. Jen o kousek. Vylez z postele a udělej několik sklapovaček nebo se jdi projít. Prostě něco udělej. Jeden krok za druhým, doufám, že ti bude líp a do tělocvičny se vrátíš.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Ale netrestej se, protože to jsou jen zbytečná slova, která tě do posilovny nedostanou. A neboj se požádat o pomoc. Hodně štěstí.“ Ali odvětil, že z postele vyskočil, jakmile mu přišlo upozornění na reakci. Arnie ho dokonce další den zkontroloval a ukázalo se, že Ali opravdu do tělocvičny dorazil. Sílu mu dodalo právě Arnoldovo povzbuzení. Ostatní uživatele Redditu byli Arnieho angažovaností okouzleni.

Jako skutečný mentor

„Skutečnost, že jste tohohle člověka zkontroloval, z vás dělá úžasného mentora v očích všech těch, kteří chtějí změnit svět tak, jak jste to dokázal vy,“ zaznělo v jedné z reakcí. „Díky, pane Schwarzeneggere.“ Arnie také později zveřejnil videoodpověď, kde řekl, že je moc rád, že Aliho potěšil a že se mu už vede lépe. Samozřejmě také stylově dodal: „Hasta la vista.“ Tento příklad ukazuje lidskou povahu slavné osobnosti.

iZdroj fotografie: Pxhere

Bez ohledu na to, jak jste slavní, každý ocení tu a tam nabídnutou pomocnou ruku. Dokonce i profesor Stephen Hawking měl podobnou radu pro lidi, kteří se ocitli v obdobných nesnázích. Jen si pamatujte, že pomoc tam venku existuje a že když o ni požádáte, někdo se tohoto úkolu chopí. A pokud narazíte zrovna na Mr. Freeze, bude to o to silnější. Doufejme jen, že takových vzkazů bude potřeba co nejméně.

Která rada a od koho vás v životě zachránila? Držíte se jí stále?

Zdroj: IFLScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články