Vyzkoušejte zábavný japonský test osobnosti. Pouhé 4 odpovědi odhalí, jací ve skrytu duše opravdu jste

Osobnost je to, co používáme, abychom popsali něčí způsob chování. Psychologie ovšem ukazuje, že neexistují dvě zcela stejné osobnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Základním osobnostním rozlišením je introverze a extroverze. Jenže i tohle se může solidně prolínat. Osobnostní testy jsou navrženy tak, aby dovedly sbírat obecné zákonitosti ohledně pozorovatelného chování člověka. První test osobnosti se objevil v roce 1920 a sloužil k výběru lidí v armádě. Od té doby tyto testy v mnohém pokročily a staly se celkem běžnou součástí řady přijímacích řízení. Jeden z nich zahrnuje také bouřku a žebřík.

Test osobnosti s kostkou

V tomto testu je velmi důležité, abyste velmi přesně popsali první věc, která vás napadne při každé z otázek. Klidně si své odpovědi zapište, abyste později měli snadnější práci. Zároveň vás to nebude svádět odpovědi měnit nebo upravovat. Máte připravenou tužku a papír? Tak co nejupřímněji proveďte následující kroky. Nejdřív si představte pole, jeho velikost, co je na něm a kolem něj. Pak kostku – z čeho je, jak je veliká, jakou má barvu a kde na poli se nachází.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jaký má povrch? Je průhledná, nebo ne? A co je uvnitř? Poté si v duchu doplňte žebřík. Jak je dlouhý a kde je, jak daleko je od kostky? Představte si koně. Jakou má barvu, co dělá a jak je daleko od kostky? Představte si květiny. Kde na poli jsou a kolik jich je? Jaké je na poli počasí? Slunečno, bouře, mlha? Představte si bouřku. Je přímo tam, nebo jen někde na obzoru? Silná, slabá? Tohle všechno si zapište pečlivě a podrobně, než se přesunete k výkladu.

Váš život, ego, přátelé a partneři

Pole je vaše mysl, velikost ukazuje znalosti, jeho kondice to, jak působíte navenek. Čím sušší, tím pesimističtější. Kostka jste vy, její velikost odpovídá vašemu egu. Povrch ukazuje vaši pozorovatelnou osobnost, tedy to, co ukazujete svému okolí. Struktura povrchu je vaše povaha a projevy směrem k ostatním – čím drsnější povrch, tím tvrdší jednání. Pokud je průhledná, necháváte ostatní snadno nahlédnout do svého nitra. Pokud ne, dostane se k vám opravdu málokdo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Délka žebříku vypovídá o vašich ambicích – čím je delší, tím jsou větší. A čím blíž je kostce, tím více energie vkládáte do jejich naplnění. Kůň je symbol vašeho ideálního partnera, jeho činnost vypovídá o vašem vztahu a blízkosti. Barva zase prozrazuje jeho vlastní osobnost. Počasí na poli ukazuje, jak moc je váš život problematický. Takže pokud svítí slunce, jste bezstarostní optimisté. Čím víc máte ve svém obraze bouřky, tím větší problémy to znamená.

Zdroj: OwlCation

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články