Co by se stalo, pokud byste si spodní prádlo nevyměnili celý rok? Jedno je jisté, nezkoušejte to

Je čas si přiznat, že pokud jste během pandemie v izolaci, je vaše potřeba měnit si spodní prádlo každý den docela snížena. Vydržet s jedním kusem rok by bylo ovšem nelehké.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak by to dopadlo, kdybyste jedno a to samé spodní prádlo nosili opravdu po celý rok? Rozmohla by se vám v klíně infekce? Kolik prášků nebo mastiček byste potřebovali? A přežil by ten kus látky vůbec takový zápřah? Protože máme v dnešní době kontakt s vnějším světem často zprostředkovaný online (včetně možnosti jeho totálního vypnutí), naše úklidová a hygienická rutina doznala určitých změn. Někteří lidé si navíc neměnili prádlo zvlášť často (či vůbec) ještě před dobou koronavirovou.

Posílení stálého trendu

Průzkum z roku 2019 provedený řetězcem Tommy John ukázal, že 45 % lidí nosí stejné spodní prádlo více jak 2 dny v kuse. V případě, že se po tuto dobu nemusíte s nikým fyzicky vidět, možná cítíte menší nutnost takové výměny. Když ale porušíte toto nevyslovené společenské pravidlo, za jak dlouho se u vás objeví kožní problémy? Pokud se rozhodnete nosit jedno a to samé opravdu 365 dní, bude to muset být opravdu pohodlný kousek.

iZdroj fotografie: Pxhere

Tanga a boxerky proto nechte v prádelníku. Sežeňte si nějaké bavlněné prádlo, které se přirozeně zbavuje vlhkosti – věřte, že to bude později potřeba. Polyester nebo hedvábí to můžou zvládnout taky. Jestli jste ale na tyto materiály alergičtí, čeká vás hodně krušný rok. Protože ho budete nosit stále po celý rok, nemusíte se bát bakterií z prádla ostatních lidí. Ovšem tenhle kousek jich nabere sám o sobě úctyhodné množství, s tím počítejte.

A dny začínají plynout

Zhruba 40 % zdánlivě sterilního oblečení stále obsahuje stopy fekálií, i když je vyprané. Jenže kolik bakterií můžeme najít v nepraném spodním prádle? Jak bude ubíhat den za dnem, vaše spoďáry spolehlivě naberou jak vlhkost, tak právě částice fekálií. Každý výlet na toaletu a každá kapka potu zůstane v látkovém vězení kolem vašeho klína. Podle Dr. Charlese Gerba obsahuje každý kousek použitého spodního prádla desetinu gramu stolice, což znamená nejen E. coli.

iZdroj fotografie: Pxhere

Dalším rizikem je stafylokoková infekce. Už po dvou dnech pocítíte znatelnější vlhkost a zesílí také zápach. Čehož si nevyhnutelně všimnou všichni nebožáci, kteří se kolem vás budou muset pohybovat, pokud zrovna kvůli covidu-19 nepřišli o čich. Ochlupení zachytí skvrny a sekrety, což vpustí bakterie ještě hlouběji do vašeho těla. Nadbytečné bakterie žijící v látce se budou stále třít o vaši kůži a přivodí vám kvasinkovou infekci nebo kožní mykózu.

Zapomeňte na mastičky

Při jejich výskytu můžete zapomenout na prodejné mastičky, které by vyrážku zahnaly. Časem se stav kůže zhorší natolik, že budete potřebovat antibiotika na předpis. Pokud s těmito bakteriemi nic neuděláte, dostanou se vám do těla a čeká vás infekce močových cest. Na kůži se kolem postižené oblasti objeví pupínky. Chlupy vám budou dále zarůstat a prakticky každé místečko v této oblasti bude opravdu, opravdu hodně svědit.

iZdroj fotografie: Pxhere

Špína a tekutiny dosáhnou takové koncentrace, že začnou rozkládat samotnou látku, a zbytky stolice zezadu se přesunou dopředu. S tolika zdravotními komplikacemi v malém kousku látky nejspíš jedno spodní prádlo nošené po celý rok udělá víc, než jen poškodí jakýkoli vztah. Vaše tělo bude zničeno skrz naskrz. Jestli je vaším cílem udržet si lidi od těla, můžete zkusit něco, co vám tak nezničí intimní partie. Co třeba si rok nemýt ruce?

Kdy jste byli nuceni k podobně extrémní situaci a proč?

Zdroj: WhatIfShow

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články