Ženy, výběr podprsenky je klíčový. Stylistka poradila, jak zvolit tu jedinou správnou pro konkrétní oblečení

Podprsenka je klíčovou součástí skoro každého ženského outfitu. Špatná volba prádla může udělat ze sebelepšího modelu utrpení, takže je třeba všechny kousky sladit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přesná volba prádla je důležitá hned z několika důvodů. V první řadě zásadně ovlivňuje způsob, jak v oblečení vypadáte, ale také to, jak se v něm cítíte při celodenním nošení. V delším horizontu pak ovlivňuje i vaše zdraví. Špatně zvolený model za chvíli poznáte na zádech, krční páteři i kůži, do které se může zarývat. Ať už zvolíte klasickou podprsenku, typ bez ramínek, braletku nebo jen silikonové nálepky, vždycky jde o správnou kombinaci oděvu a prádla.

Nastavitelné prádlo a typ bralette

Pokud mají vaše šaty asymetrické nastavení a třeba jen jedno ramínko, potřebujete podprsenku, která se dá adaptovat. To dovolí její úplné schování pod oblečením. Některé skutečně přizpůsobitelné mají elastické pásky, které se dají protáhnout kolem celého těla. Fungují vlastně jako šerpa, nikoli popruh v klasickém smyslu. Jedno ramínko je zcela běžné, druhý pásek jde křížem přes hrudník a visí na tom samém rameni.

iZdroj fotografie: Unsplash

Podprsenky zcela bez ramínek jsou ideální k šatům bez ramínek nebo k těm, které mají jen jedno. Tento typ je taky velmi vhodnou volbou k topům a šatům, které mají uzavřený výstřih, který nechává obě ramena otevřená. Typ bralette je vynikající volbou pro každou ženu, která nemá ráda prádlo s drátky. Braletky jsou pružné a hezky sedí na těle, nemají složité podsady, které uživatelku jen škrábou do žeber a vytváří na kůži otlaky. Jsou prostě maximálně pohodlné.

Využití bralette v mnoha modelech

Další výhodou tohoto typu je, že mohou být použity i jako top, dají se nosit vespod většího topu nebo džínové bundy. Braletku můžete ukázat pod stahovací košilí, sladit s větším kabátkem nebo si ji vzít pod letní šaty. Spojené košíčky s aplikací přímo na tělo jsou vynikající volbou tehdy, pokud vám oblečení odkrývá záda. Stejně tak se hodí, pokud má vzadu odhalující oblečení vysoký výstřih. Existují také modely s adaptovatelnou spojkou.

iZdroj fotografie: Unsplash

Samostatné košíčky a silikonové nálepky jsou vynikající pro modely, které mají spoustu děr či výřezů. Použití jakékoli spojené podprsenky je pak prakticky nemožné, tudíž přichází ke slovu tyto krytky a pásky pro pozvednutí poprsí. Šaty, které ukazují více kůže, než v sobě mají látky, mohou být právě těmito prvky elegantně doplněny. Vždycky si také dejte pozor na povrch prádla, protože ten bývá pod látkou poměrně patrný.

S jakým problémem se u podprsenek nejčastěji setkáváte?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články