Pohoří Alderpoint: Lidé tu mizí v takzvaném smaragdovém trojúhelníku a nikdo neví kam

Pohoří Alderpoint patří zaručeně mezi nejzáhadnější místa na naší planetě. Mizí zde desítky lidí a nikdo neví kam, ani to, co se s nimi vlastně stalo.

i Zdroj fotografie: Bureau of Land Management / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblast okresu Humboldt County v Kalifornii, zejména pohoří Alderpoint, se stala místem, kde dochází k záhadnému zmizení lidí. Tato oblast je známá vysokým počtem pohřešovaných osob, které sem zamířily, ale již se nikdy nevrátily. Proč? 

Vražedná hora

V osmdesátých letech minulého století byl region Humboldt County – Alderpoint nazýván „Vražedná hora“ kvůli dramatickým událostem spojeným s pátráním po vraždícím manželském páru Carsonových, který byl nakonec dopaden. Přestože Carsonovi byli chyceni, pojmenování „Vražedná hora“ zůstalo. A ačkoliv byli Carsonovi dávno za mřížemi, počet zmizelých jedinců stále přibýval. Počet lidí ztracených  v tomto horském terénu je znepokojivý. Co se zde děje? Jedná se o oblast, kde loví pozemšťany mimozemské civilizace? Jsou zde podzemní jeskyně, do kterých se lidé propadají a nikdy se neobjeví? Skutečnost je pravděpodobně jiná, i když nevysvětluje, kam se všichni ti pohřešovaní lidé poděli. 

Smaragdový trojúhelník

Jaké tajemství skrývá „Vražedná hora“? Záhadu „Smaragdového trojúhelníku“ lze vysledovat až do šedesátých a sedmdesátých let minulého století, kdy sem přicházely komunity spojené s hnutím hippies a alternativními životními styly. S sebou přinesli členové těchto komunit různé druhy drog, zejména marihuanu. Konopí zde nejen konzumovali, ale i pěstovali. Tato ilegální pěstební činnost pokračovala i poté, co hnutí hippies zmizelo. Spolu s okresy Trinity a Mendocino se Humboldt County stalo klíčovou oblastí „Smaragdového trojúhelníku“, odkud byla marihuana distribuována po celých Spojených státech. Je možné, že právě ilegální pěstování konopí zde hraje roli vysokého počtu pohřešovaných osob. 

Turisté se mohou stát nechtěnými svědky. Pracovníci na plantážích se mohou dostat do nebezpečných situací. Kromě toho zde mohou probíhat střety mezi gangy. Lesy v této oblasti skrývají svá tajemství a nerady je odhalují. Kam zmizely desítky lidí a co se s nimi stalo se pravděpodobně nikdy nedozvíme.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články