Věci poslední záchrany, které by měl mít v autě každý. Člověk nikdy neví, kdy potká „strýčka Příhodu“

Když dojde na problémy v autě, existuje řada triků, jak co vyřešit. Většinou jde jen o to být trochu kreativní a využít běžné věci jiným způsobem po vzoru Anguse MacGyvera.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dost možná vás ale překvapí, kolik věcí se takto dá využít. Není proto od věci mít je v autě právě pro případy nouze. Pravděpodobně se pak vyhnete mnoha potížím a rovněž drahým opravám za zlomek nákladů. Jedním z nejpraktičtějších nástrojů je například pilník na nehty, a to především v zimních měsících. Protože když se vám na stěrače zachytí hlína ze sněhu, vašemu čelnímu sklu to rozhodně neprospívá.

Obroušení vždycky po ruce

Problém se však dá jednoduše vyřešit odepnutím stěračů a obroušením právě pomocí pilníku. Jeho špičatý konec si poradí i s problematickými kousky. U kosmetiky ještě zůstaneme, protože další vynikající pomůckou je vlasový kondicionér. Ano, přesně ta tuba nebo lahvička, kterou máte na poličce ve sprchovém koutu. Je ideálním prostředkem na to uchovat auto v tolik žádaném lesku a také se vyhnout vodnatým pruhům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejprve vezměte kbelík s vodou a mýdlem a rovnými tahy auto umyjte – ihned poté ho ale důkladně opláchněte čistou vodou. Pokud je voda v kbelíku špinavá, okamžitě ji vyměňte. Jakmile máte hotovo, přidejte do kbelíku půl šálku kondicionéru a hadříkem touto směsí potřete váš vůz. Opět jej opláchněte, další látkou osušte a voila. Váš plechový miláček se bude krásně lesknout a šmouhy od vody budou minulostí.

Stále teplé jídlo a kouzlo kávových filtrů

Tohle není úplně vychytávka na záchranu života, ale pomůže, když si objednáte nějaké jídlo na cestu, například v drive-through. Jestliže se obáváte toho, že vám svačina vystydne, už nemusíte. Dejte ji dozadu a zapněte vyhřívání sedaček. Funguje to u každého typu jídla, ať už si s sebou vezete burrito, pizzu, nebo dokonce nachos. Ve spojení s těmito pokrmy se může hodit vynikající nástroj na úklid prakticky jakéhokoli nepořádku.

Konkrétně jde o kávové filtry, které do sebe pohodlně nasají všechny drobné nehody ve vašem voze. Určitě dohlédněte na to, abyste jich s sebou měli hned několik jen tak pro případ. Přidejte na ně trochu olivového oleje a pak s nimi jednoduše otřete gumové a plastové povrchy. Stejně tak je možné je použít na dveře i například kožené sedačky. Dost možná po jejich použití svůj vůz ani nepoznáte, jak je tam najednou čisto.

Koše na odpadky bez nákladů

Existuje hodně věcí, které se v autě dají použít jako odpadkové koše. Suverénně nejpříhodnější jsou ale prázdné krabice od cereálií, a to díky vlastnímu víku. Udrží tak odpadky venku a vydrží mnohem více než plastové sáčky, které se každou chvíli protrhnou. Díky zploštělému tvaru navíc nebudou překážet nohám cestujících, protože se snadno přitisknou na stranu. Vyprázdnění do kontejneru je pak věcí prostého vyklepání.

iZdroj fotografie: Pxhere

Také se vám ve voze hromadí drobné mince? Dost možná si vesele cinkají v přihrádkách kolem řadicí páky a neustále se někde pletou. Nejlepším zásobníkem na ně jsou šroubovací lahvičky od léků. A pokud se vám podobně všude motají kočičí chlupy, vezměte si na ně gumovou rukavici. Jednoduše rukou v ní přejeďte přes sedačky a uvidíte, kolik se na její povrch nachytá chomáčků. Nepotřebujete žádná čistidla, stačí povrch rukavice.

Na jaké nástroje ve voze nedáte nikdy dopustit?

Zdroj: LiveScience

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články