Už tento rok: Oblíbená streamovací služba zavádí brutální poplatek, budeme si muset sáhnout hluboko do kapsy

Disney+ plánuje novinky nepříjemné především pro koncové uživatele. Čekají nás nové a vyšší poplatky, které začneme pociťovat už v březnu 2024.

i Zdroj fotografie: Dinkun Chen / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbená streamovací služba s názvem Disney+ má v letošním roce velké plány týkající se opatření, které uživatelům nejsou příliš sympatické. Disney+ jedná stejně jako Netflix a snaží se uživatelům znemožnit sdílení účtů mimo jednu domácnost. Pokud je tedy k vašemu účtu připojený někdo další, budete mít brzy smůlu a bude nutné si připlatit.

Sdílení hesla mimo domácnost

Disney+ na začátku února 2024 vydala oficiální prohlášení pro investory, které široce zmiňuje právě tato opatření. Zpráva dále zmiňuje například fakt, že Disney+ v Kanadě a USA ztratilo 1,3 milionů uživatelů, zatímco Hulu spadající také pod Disney+ získala 1,2 milionů nových uživatelů, jak uvádí web CHIP.

Nicméně koncoví uživatelé věnují pozornost především části zabývající se sdílení hesel mimo domácnost. Hlavním cílem této streamovací služby je v letošním ruce zamezit tomuto sdílení a přimět tak uživatele platit vyšší předplatné. Sdílení účtu tak bude možné už pouze v rámci jedné domácnosti pod jednou střechou.

Kdy novinka vejde v platnost

Tato novinka již platí, a to pro zcela nové zákazníky, kteří se zaregistrovali od 25. ledna 2024. Dále bude zavedena i pro stávající zákazníky, a to konkrétně od 14. března 2024. Během letních měsíců bude Disney+ cílit na vymáhání tohoto pravidla a bude zavádět další opatření, aby sdílení účtů zamezilo.

Disney+ iZdroj fotografie: Depositephotos

Pokud tedy do svého předplatného budete chtít přidat další osobu mimo vaši domácnost, bude nutné uhradit vyšší poplatek za předplatné. Jaká bude přesná výše tohoto zdražení zatím není jasné. Pokud ale Disney+ bude postupovat stejně jako Netflix, můžeme čekat cenu kolem 80 Kč navíc.

Tato oblíbená streamovací služba dorazila do Česka teprve v roce 2022 a již následující rok došlo k výraznému zdražení. Předplatné totiž nyní vyjde na 239 Kč měsíčně a roční pak na 2 390 Kč. Tato platforma se tímto už nyní dostala na přední příčku vysokých cen, protože Netflix, Amazon Prime, Voyo nebo například HBO Max dosud nepřesáhlo částku 200 Kč za měsíc předplatného.

Co říkáte na tuto novinku v zákazu sdílení přístupů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články