Chcete používat Youtube? Zaplaťte 3 600 Kč, pak se můžete bavit. Nové praktiky oblíbeného serveru vás sedřou z kůže

Používáte Youtube? Pak se připravte na to, že budete nuceni platit až 3 600 Kč. Kdo nezaplatí, ten aplikaci už nikdy nezapne.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

YouTube, internetová platforma pro sdílení videí, pokračuje ve snaze potírat používání AdBlocků. Nová funkce, kterou YouTube zavedl, má za cíl ztížit život uživatelům, kteří využívají blokátory reklam. Jakým způsobem se YouTube tentokrát rozhodl postavit AdBlockům odpor?

Více reklam na YouTube

Nárůst reklam na YouTube způsobil, že mnoho uživatelů ztrácí trpělivost vůči častým inzerátům. V důsledku toho se začaly stále více prosazovat AdBlocky, které umožňují uživatelům obejít reklamy a ušetřit si čas. Tato praxe však nesplňuje podmínky stanovené společností Google, což vede k problémům.

Hlavním důvodem nesouhlasu Googlu s používáním AdBlocků je značná ztráta reklamních příjmů. YouTube si nemůže dovolit ignorovat tuto situaci, a proto vyvinul různé strategie k odrazení uživatelů od blokování reklam. Nejnověji přichází s ještě drastičtější opatření.

AdBlock iZdroj fotografie: Depositephotos

Znepříjemnění užívání platformy

Inovací, která začíná pronikat mezi uživatele, je zpomalování celého uživatelského rozhraní. Když YouTube identifikuje, že používáte AdBlock, stránka ztratí svoji plynulost a reakce na kliknutí se výrazně zpomalí, což znemožní pohodlné používání. Web Mobilizujeme uvádí, že tento problém již začínají sdílet uživatelé na různých fórech, například na Redditu. Zjistili, že po vypnutí AdBlocku se stránka okamžitě vrátí k normální rychlosti a funguje bez prodlev.

Uživatelé, kteří se potýkají s touto novou taktikou ze strany YouTube, mají teď dvě možnosti – přejít na placenou službu YouTube Premium nebo zcela vypnout blokování reklam. Tato opatření naznačují, že YouTube se snaží aktivněji omezovat vliv AdBlocků na své příjmy z reklam. Předplatné YouTube uživatele vyjde až na 3 600 Kč.

Vadí i vám množství reklam na platformě YouTube?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články