Vyzrajte na zloděje aut s pomocí dětské chůvičky. Vychytralé nápady vám ušetří spoustu peněz i starostí

Auta jsou drahá a většina z nás pracovala dlouho a tvrdě, aby si jednoho ocelového oře mohla dovolit. Nicméně zlodějům může trvat jeho krádež i méně než 60 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zloději aut, policie a motoristé. To jsou tři stany dlouhodobé války, která začala už se vznikem automobilismu. S velkou pravděpodobností bude také pokračovat, dokud budou vozidla na 4 kolech v provozu, bez ohledu na pohon. I když existují „oficiální“ způsoby, jak svůj vůz můžete ochránit, může být mnohem spolehlivější vybavit auto nějakou vlastní vychytávkou, kterou zloděj nečeká. Pamatujte, že si nemůže dovolit trávit v autě moc času.

Dětská chůvička a odpojení šťávy

Pokud nemáte děti, tenhle postup vás možná z logiky věci nenapadl. Zloději si pro kradení vozů často vybírají noc, protože nejsou vidět a kolem aut se pohybuje méně lidí. Chůvička v autě vám dovolí mít stále přehled o dění uvnitř, případně i venku. Mají také audio a noční režim, takže při nočním útoku dostanete okamžitě upozornění. Nejlepší na nich pak je, že můžete lupiče snadno vyfotit a policie má ihned s čím pracovat.

iZdroj fotografie: Pxhere

Zkušený zloděj potřebuje k nastartování jakéhokoli vozu skutečně jen několik vteřin. Tedy za prostého předpokladu, že je funkční autobaterie. Tzv. kill switch je zařízení, které blokuje energii z motoru, tudíž vetřelec s autem nepohne. Pro zloděje to znamená, že by musel být v autě opravdu dlouho, což rozhodně nechce. Problémem je nesnadná instalace, která vyžaduje pobyt vozu v servisu. Postup nastartování pak budete ale znát opravdu jen vy.

Vlastní botička a volant na cestách

Jakmile zloděj aut uvidí auto s botičkou, půjde jinam, protože je to prostě moc práce. Policie je dává na vozy, které parkují proti předpisům. Ovšem pokud s ním pak nemůžete odjet vy, logicky to nepůjde ani zloději. Jediným problémem je, že nasazení na kolo zabere nějaký čas. Je to proto výborný způsob, jak vůz zajistit v případě, že někde plánujete parkovat opravdu dlouho. Díky jasně žluté barvě bude vidět už z dálky jako světla majáku.

iZdroj fotografie: Pxhere

Lupiči aut jsou velmi dobří řidiči, o tom není pochyb. Jenže ani oni nemohou řídit auto, které není čím řídit, tedy postrádá volant. Na tomhle byla založena dokonce vynikající epizoda seriálu Mr. Bean s Rowanem Atkinsonem. Proto doporučujeme nechat si instalovat právě tuto úpravu. Ano, budete nejspíš vypadat trochu divně, když s volantem přijdete do práce, vaše auto má ale hodně vysokou šanci, že zůstane na místě až do vašeho příchodu.

GPS modul a otázka přítomnosti zámků

Jakmile je vůz ukraden, chtějí se zloději dostat od místa činu co nejdál a zůstat nějakou dobu mimo dohled. Je tu ovšem stále způsob, jak policii usnadnit činnost, tedy namontovat někam do vozidla GPS modul. Protože lupiči obvykle nemají moc času, neobtěžují se s hledáním těchto přídavků. Zařízení tohoto typu pak dovede vysílat signál i z míst, kde jsou problémy se signálem mobilních telefonů. Proto jsou šance na opětovné nalezení vozu slušné.

iZdroj fotografie: Pxhere

Někteří lidé používají trik s provázkem tehdy, když si zabouchnou klíčky uvnitř vozu. A někdo ho použije zase na to, aby se dostal do cizího auta. S vědomím funkčnosti a určitou praxí se to dá provést poměrně rychle. Pointa je, že pokud máte novější model vozu bez klíčových dírek na dveřích, eliminuje to jednu z technik, kterou na vás mohou použít. Tak ať se vám nic takového nestane a šťastnou cestu bez nehod a nezvaných návštěvníků.

Jak zabezpečujete svůj automobil proti krádeži vy?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Důležitost vitamínu C nelze popřít. Takhle vám tělo včas dává najevo, že ho má nedostatek
Události247.cz
Události247.cz
Rusové napadli specifickým způsobem další zemi. V minulosti čelilo útoku i Česko
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Obrněná auta slaví 120. narozeniny. První pokusy vozidel dnes působí takřka křehce
adbz.cz
adbz.cz
3+1 šikovných triků s vysavačem, které používají i v luxusních hotelech