Zabouchli jste si v autě klíčky? Nezoufejte, trik s pomocí tenisáku a tkaniček otevře vůz v cuku letu. Funguje jako kouzlo

Podařilo se vám někdy nechat klíčky v zamknutém autě? Cítíme s vámi, protože víme, o jak stresující situaci se jedná.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stát se to může každému a naprosto kdykoli. Stačí vteřinka nepozornosti, roztržitosti a je vymalováno a klíčky vevnitř. Ale protože se taková situace stala už nespočtu lidí, objevilo se časem i několik hacků, jak si v takovém případě pomoct. Zkrátka a dobře se budete muset tak trochu vloupat do vlastního vozidla. Nezoufejte, máme pro vás několik způsobů, jak toho docílit. Většinou pomocí celkem běžně dostupných předmětů.

Kouzlo tenisáku a tkaniček

Hned první trik zní trochu podivně, ale hodně uživatelů přísahá na jeho funkčnost. Udělejte dírku do tenisáku, přiložte ho na klíčovou dírku a prudce zatlačte. Cílený proud vzduchu z míčku by si měl se zámkem poradit. Tkaničky budou nejspíš fungovat jen na některé typy zámků a proces bude delší. Zase je ale nejspíš budete mít po ruce, zatímco tenisák k běžné výbavě člověka nepatří. Nejdříve budete muset na konci tkaničky udělat očko.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pak jemně dostaňte tkaničku do dveří, očko dostaňte na kliku a zatáhněte. Na podobném principu funguje použití ramínka na šaty, respektive drátu. Z ramínka udělejte hák, zasuňte do dveří a dostaňte na kliku. Jenže stejně jako u tenisáku není ramínko na šaty zrovna předmětem, který by člověk běžně nosil po kapsách. Pokud použijete šroubovák, postupujte velmi opatrně, protože si můžete snadno zničit interiér vašeho vozu.

Špachtle, plastové pásky a balonky

Jedná se o různé pomůcky s různou mírou výskytu a pohodlnosti použití, ale princip je totožný. Účelem je dostat do dvířek něco plochého, čím se dá opatrně zapáčit. Tím vznikne prostor pro další pomůcku nebo postup. Jako špachtle se dá použít poměrně hodně placatých věcí, je však třeba smířit se s možností jejich zničení – stejně jako poškození dveří vozidla. Pokud si ani na jednu z metod nevěříte, vždycky můžete zavolat asistenční službu nebo zámečníka.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na zavolání pomoci v nesnázích není nic ponižujícího, protože situace se zabouchnutými klíčky se skutečně může stát každému. Problém může samozřejmě nastat v moment, kdy je frekvence těchto služeb vyšší než obvykle. Na každý pád se s nimi vyhnete riziku poškození kterékoli součásti vašeho vozu. Taky předejdete podivným situacím, kdy na vás může někdo zavolat policii, protože bude mít podezření, že kradete. Ostatně používáte stejné metody.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články