Máte telefon této značky? Rovnou si zvykněte na jiný typ, tato firma už nikdy nové telefony již vyrábět nebude

Uniklá reklamní upoutávka na oficiálních stránkách oblíbené značky telefonů naznačuje možný konec jedné éry. Odpovědi se dočkáme už tento měsíc.

TElefon Samsung i Zdroj fotografie: בר / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na oficiálních stránkách značky Nokia, která vyrábí telefony, které celý svět miluje už několik desítek let, unikla zcela nová reklamní upoutávka. Tato skutečnost jen víc přiživuje spekulace o tom, že končí jedná éra mobilních telefonů. Na uniklém obrázku je vidět zcela nový model mobilního telefonu s duálním fotoaparátem a logem HMD. To utvrzuje zákazníky, že ikonická značka Nokia skutečně na trhu končí.

Ikonické telefony Nokia

Už mnoho měsíců totiž existují spekulace o tom, že je na vzestupu nová společnost HMD Global, která brzy vstoupí na trh smartphonů. Její vstup na trh je očekáván v rámci veletrhu Mobile World Congress, který se bude letos konat, jak uvádí web CHIP. Uniklý obrázek ale nechává stále prostor pro mnoho scénářů, které mohou nastat. Strategickou změnu orientace výrobce totiž naznačují kódová označení jako je Pulse nebo Legend.

Značka Nokia dosud spadá pod společnost HMD Global a ta tedy může licenční smlouvy ukončit, a tak na trh uvést své vlastní produkty. Podle obrázku, který na webu unikl, je naznačeno, že by se mohlo jednat o zařízení základní a střední třídy, což odpovídá původním produktům Nokia.

Je tedy otázkou, zda nás čeká obrovský comeback značky Nokia nebo naopak její ukončení a nástup zcela nové značky HMD Global. Na oficiální vyjádření společnosti stále čeká celý svět.

Nadcházející veletrh, kde by mohlo k rozřešení dojít se koná už tento měsíc od 26. – 29. února v Barceloně. Nezbývá tedy nic jiného, než počkat ještě týden na odpovědi a nové produkty, které společnost přinese na trh pro své zákazníky.

Mobile World Congress iZdroj fotografie: Depositephotos

Konec dalšího výrobce

26. ledna trh opustila další velká společnost produkující smartphony. Jedná se o Bullit Group a její konec nastal 26. ledna 2024. Tato skutečnost nastala potom, co se nezdařila restrukturalizace, zmiňuje server The Verge. Společnost byla dlouhodobě mimo platební schopnost.

Tato společnost byla na trh uvedena v roce 2009 a věnovala se výrobě zařízení a příslušenství pro další společnosti. Mezi nejznámější produkty patří například Motorola Defy. V posledních letech se společnost orientovala spíše na satelitové připojení jako je projekt Motorola Defy Satellite Link. Což bylo snahou konkurovat velkým společnostem jako je Samsung nebo Applne.

Trh s odolnými telefony tak pravděpodobně zůstane už jen v rukách společností Samsung, Doogee a Ulefone.

Co si myslíte o těchto spekulacích vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články