Každý, kdo má doma tento starý telefon, má nárok na odměnu 30 000 Kč. Máte na ni nárok i vy?

Všechno si najde svého kupce. To platí i pro váš starý telefon, který vám už nemusí nadále zabírat místo v šuplíku. Výhodně ho prodejte a získejte za něj malé jmění.

starý telefon i Zdroj fotografie: Nicoc1amour / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Většina lidí si dnes nový telefon kupuje každé tři roky. Každý rok se na trhu objeví desítky nových modelů, které slibují lepší výkon, vylepšené uživatelské prostředí i lepší ochranu před kybernetickými útoky. Vývoj jde nezadržitelně dopředu, a proto si kupujeme nové modely, přestože starý telefon je ještě stále plně funkční. Často pak své staré telefony skladujeme někde v šuplíku a nevíme, co s nimi. Věděli jste, že za starý telefon můžete dostat poměrně dobře zaplaceno?

Starý telefon vykoupí operátor

První, komu byste měli svůj starý telefon nabídnout k vykoupení, je váš mobilní operátor. Většina operátorů nabízí nemále částky za vykoupení starých modelů a často k tomu ještě přihodí nějakou slevu či bonus ke koupi nového telefonu. Není tak výjimkou, že můžete při prodeji starého telefonu a koupi nového telefonu ušetřit až 10 tisíc korun. Navíc máte jistotu, že bude váš starý telefon profesionálně zrecyklován. Konkrétní informace o aktuálních podmínkách výkupu starých telefonů zjistíte u pracovníku svého mobilního operátora.

používání mobilního telefonu, mobily ve výloze
iZdroj fotografie: Matthew Prior / Creative Commons / CC BY-SA
Staré telefony nevyhazujte

Recyklace elektroniky

Věděli jste, že jeden telefon má v sobě zhruba 0,034 gramů zlata? Ačkoliv se to může zdát jako zanedbatelné množství, dejte dohromady tisícovku telefonů a najednou se jedná o vzácnou surovinu, která by neměla skončit na skládce. Proto byste měli i starý telefon, který je úplně nefunkční, odevzdat profesionálům, kteří se postarají o jeho odbornou recyklaci. Kromě drahých kovů totiž stará elektronika obsahuje i velké množství toxinů, které mohou být hrozbou pro životní prostředí.

Peníze v ruce
1395 Kč dostane na ruku každý, kdo vlastní tento typ telefonu. Kdo se neozve, tomu nárok na peníze propadne

Sběratelské rarity

Největších částek samozřejmě dosahují opravdu staré telefony, které se dají v dnešní době považovat za skutečné sběratelské kousky. Patří mezi ně například Nokia 8110, která si získala popularitu především díky filmu Matrix. Částek přesahujících 100 tisíc korun potom mezi sběrateli dosahuje iPhone 2G, který byl úplně prvním telefonem, jaký společnost Apple vytvořila. Největší částky se vyplácejí za nový nepoužitý kus v originálním balení. Například nepoužitý a nerozbalený iPhone z roku 2007 se na jedné aukci prodal za bezmála 1 milion korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články