Naléhavé: Kdo na svém telefonu neprovede tuto aktualizaci, hrozí mu, že přijde o svůj bankovní účet

Novou aktualizaci systému vašeho zařízení byste měli provádět okamžitě po jejím zpřístupnění. Výrazně tak zvýšíte své zabezpečení a ochranu před útoky hackerů.

aktualizaci i Zdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Aktualizaci svých mobilních telefonů, tabletů a jiných zařízení bychom neměli podceňovat a provést ji hned, jakmile je k mání nová. Tyto aktualizace většinou přinášejí kromě nových funkcí také upgrade zabezpečení vašeho zařízení. Podobné bezpečnostní vylepšení jsou naprosto zásadní ochranou proti útokům hackerů.

Aktualizace zařízení

Moderní technologie se vyvíjejí stále rychleji a stejně rychle stárnou ty, které máme právě teď doma. Ročně vydávají výrobci mobilních telefonů a tabletů desítky nových modelů, které poskytují vylepšené funkce, lepší výkon a také lepší zabezpečení. Každý výrobce navíc vydává pravidelné aktualizace svých systémů, které mají tento rychlý vývoj promítnout do vašich stávajících zařízení. Po pár letech však každý výrobce přestane podporovat své starší modely, čímž vás nepřímo nutí k tomu, abyste si koupili novější zařízení.

Podobně na tom je i Apple se svým operačním systémem iOS pro mobilní telefony a iPadOS pro tablety. Apple omezil nejnovější aktualizaci systému na iOS 17 pouze pro modely iPhone XS a novější. Tím zanechal své starší modely a jejich uživatele potenciálně zranitelnější pro případné hackerské útoky.

mobilní telefony v řadě
iZdroj fotografie: Pangkakit at Japanese Wikipedia / Creative Commons / CC BY-SA
Dávejte pozor na ochranu všech citlivých dat

Bezpečnostní aktualizace starších modelů

Toto rozhodnutí se však u uživatelů setkalo s negativní odezvou. Společnost Apple proto připravila dodatečnou bezpečnostní aktualizaci i pro některé své starší modely s označením iOS 16.7.6 a iPadOS 16.7.6. Tato aktualizace by měla být k dispozici konkrétně pro následující zařízení:

  • iPhone X
  • iPhone 8 a 8 Plus
  • iPad páté generace
  • iPad Pro s 9,7″ obrazovkou
  • iPad Pro první generace s 12,9″ obrazovkou

Digitální stopy člověk nechává všude, Jeníček a Mařenka byli ve větším bezpečí. Odborníci radí, jak opět převzít kontrolu nad svými daty

Aktualizaci proveďte okamžitě

Pokud jste ve výše uvedeném seznamu našli také své zařízení, důrazně vám odporučujeme, abyste bezpečnostní aktualizaci provedli hned, jakmile se pro vaše zařízení zpřístupní. Ochráníte tak svůj mobil i svá citlivá data před útokem hackerů. Zařízení, která neprojdou bezpečnostní aktualizací, představují pro internetové hackery snadný cíl. K nabourání potřebují obejít zastaralé zabezpečení, které už pravděpodobně v minulosti několikrát prolomili. Žádná data před nimi nejsou v bezpečí, včetně údajů k platební kartě či bankovnímu účtu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články