Naléhavé: Každý majitel e-mailové adresy si musí dát pozor, za tuto věc hrozí velký poplatek

E-mailové adresy s doménou Gmailu čelí útokům podvodníků. Slibují výhry, ale přitom hrozí, že příjdete o spoustu peněz. Na co byste si měli dát pozor?

e-mailové adresy i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Internetem se šíří nový phishingový útok. Tentokrát cílí na uživatele e-mailové adresy Gmail. Slíbí vám pohádkovou výhru a přitom vás chtějí obrat o všechny vaše peníze. Pokud máte e-mail u Googlu, mějte se na pozoru a rozhodně neklikejte na žádné podezřelé odkazy.

E-mailové adresy od Googlu

Svým způsobem je až obdivuhodné, jak často a jak rychle podvodníci přicházejí s novými způsoby, jak vytáhnout z lidí citlivá osobní data a přístupy k jejich účtům. Povědomí o phishingových podvodech se rychle šíří, ale stále se najde spousta důvěřivých lidí, kteří se nechají nachytat. Nyní je v ohrožení každý majitel e-mailové adresy od Googlu. Pokud se necháte napálit, můžete přijít o přihlašovací údaje i své peníze.

iZdroj fotografie: WikiguideTour / Creative Commons / CC BY-SA
Nebezpečí hrozí zejména majitelům e-mailové adresy od Googlu

Výhra za vyhledávání

Podvodníci využívají e-mailové adresy Googlu, které působí legitimně. Pošlou vám zprávu, ve které vám gratulují k výhře za vyhledávání. Následně vás vyzvou ke kliknutí na přiložený odkaz, na kterém si máte svou údajnou výhru vyzvednout. Stránka, na kterou vás odkaz přesměruje, bude na první pohled vypadat jako skutečná oficiální stránka Googlu, takže do příslušných kolonek zadáte požadované údaje. A tím je předáte podvodníkům, kteří vám nyní mohou zablokovat účet nebo vás dokonce připravit o peníze.

Nenechejte se nachytat

Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, vážně se najdou lidé, kteří skočí i na takový trik. Lidé rádi doufají v zázrak a chtějí věřit, že se na ně někdy usměje štěstí. Takové lidi většinou pohání zvědavost, která je však může stát víc, než si v první chvíli uvědomují.

V takových situacích je vždycky nutné zachovat si chladnou hlavu. Nepodlehnout prvotním instinktům a zamyslet se nad tím, zda to, co vám phishingová zprává nabízí, může být reálné. Vždy si pořádně přečtěte celý název e-mailové adresy, ze které zpráva přišla. Většinou v ní bude nějaká odlišnost, která vám může napovědět, že se jedná o podvod. Zároveň můžete zadat znění zprávy do vyhledávače. Je velmi pravděpodobné, že nejste první, kdo podobnou zprávu dostal a pokud se skutečně jedná o podvod, někde na internetu o tom bude nějaká informace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články