Prodej věcí na internetu skončil katastrofou: Chyba, kterou dělá spousta Čechů, připravila muže o 300 tisíc korun

Prodej věcí přes internet přinesl místo zisku obří ztrátu. Muž přišel o 300 tisíc korun kvůli chybě, které se dopouští většina Čechů. Stát se to může opravdu každému.

známou českou banku i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Prodej věcí na internetu může být rizikovější, než se na první pohled zdá. Ze zájemce, který vás kontaktuje, se může vyklubat vychytralý podvodník, který vás během pár minut připraví o spoustu peněz. Jeden takový případ řeší policisté na Ivančicku. Muž na internetu prodával staré jízdní kolo, místo výdělku mu však zůstalo prázdné konto. Podvodník ho okradl o téměř 300 tisíc korun.

Nebezpečný prodej věcí na internetu

Člověk by řekl, že nic není jednoduššího než prodej věcí na internetu. Existuje hned několik bazarů, kam stačí jednoduše vložit fotku nabízeného zboží a počkat, až se ozve vhodný zájemce. Právě v této chvíli však hrozí největší riziko, že padnete do léčky vychytralému podvodníkovi. Své o tom ví také muž z Ivančicka, který na jednom z inzertních portálů nabízel k prodeji staré jízdní kolo, za které požadoval pouhých tisíc korun, jak uvádí Týdeník Policie.

klienti České pošty
Prodávala věci na internetu, přišla kvůli tomu o 100 000 Kč. Udělala zásadní chybu, kterou pravděpodobně děláte také
prodej věcí
iZdroj fotografie: Oliver Dixon / Creative Commons / CC BY-SA
Chtěl prodat staré kolo, místo toho přišel o všechny peníze.

Po nějaké době se mu ozval vážný zájemce, který muži nabídl výhodnou přepravu přes kurýra. Muž s nabídkou souhlasil a do přijatého formuláře velmi ochotně zadal všechny požadované údaje, včetně přístupových a bezpečnostních kódu k bankovnímu účtu. Tím podvodníkovi umožnil nekontrolovaný přístup ke svým financím. Dotyčný samozřejmě nelenil a v několika platbách z účtu poškozeného odcizil téměř 300 tisíc korun. Jeho řádění zastavila teprve banka, která další platby zablokovala.

Během chvilky vám vybílí účet

Jedná se o typický příklad podvodného jednání na internetových bazarech. Nadšení zájemci vás přesvědčí, abyste využili jimi domluveného dopravce, což vám má údajně ušetřit čas a peníze. Vždy se však jedná o spolehlivý způsob, jak přijít o přístup k vlastnímu bankovnímu účtu a o všechny peníze. Prodej věcí na internetu v žádném případě nepodceňujte a vždy si dopravce zařizujte sami, aby k podobným podvodům nemohlo dojít.

Peníze v kapse
Prodáváte věci na internetu? Měli byste to zvážit, každý prodávající bude muset zaplatit mastnou pokutu
dovolenou přes internet
iZdroj fotografie: Depositephotos
Prodej věcí na internetu se v tomhle případě nevyplatí.

Dále byste vždy měli trvat na vámi zvoleném způsobu platby, ať už je to převodem na účet, nebo v hotovosti. Všechny ostatní možnosti, které vám navíc navrhne neznámý zájemce, představují příliš velké riziko. Největší bezpečí vám pak zaručí ověřené internetové bazary, které do jisté míry dokáží podobným praktikám zabránit. Platby dokáží zablokovat, dokud není potvrzené přijetí zboží a neumožňují využití žádných neověřených dopravců.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články