Pozor: V Česku se hromadně kradou účty Netflix, možná už mají ten váš. Rychle si to zkontrolujte

V Česku se hromadně kradou účty Netflix a nikdo s tím nic nemůže dělat. Neukradnou jen samotný účet, ale i informace o kreditní kartě.

i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V Česku se hromadně kradou účty Netflix. Oblíbená služba Netflix v poslední době výrazně omezuje sdílené účty, a právě tuto skutečnost se pokouší zneužít kyberzločinci. Tým pro kyberbezpečnost ze společnosti Check Point našel na Dark webu celou řadu nabídek s nelegálními předplatnými právě této streamovací služby Netflix.

Konec sdílení předplatného

U uživatelů v Česku je poměrně běžnou praktikou, že celá skupinka lidí sdílí jedny přihlašovací údaje a přístup tak používá více domácností. To se ale samozřejmě nelíbí Netflixu, a proto v posledních měsících zavádí opatření, aby těmto praktikám zabránil. Uživatelům se ale ceny zdají vysoké, a tak hledají nové alternativy, jak situaci vyřešit a obejít jinak.

Jednou z alternativ právě pak může být předplatné od kyberzločinců. Lidé se k přístupům dostanou právě na Dark webu nebo přímo v aplikaci Telegram. Check point i zde našel několik kanálů nabízející účty premium pro Netflix jen za 2 eura na měsíc streamování. Aby zločinci nalákali co nejvíc uživatelů, bez ostychu tvrdí, že poskytnutá nabídka je zcela legální a přístup k plné nabídce garantují.

Podvodné nabídky

Check Point upozorňuje, že přístupové údaje prodávané tímto způsobem jsou většinou úzce propojeny s kriminální aktivitou kyberzločinců. Většina těchto účtů pochází z kradených údajů nebo prolomených účtů jiných uživatelů. Díky tomu mohou zločinci nabízet takto výhodné ceny.

Z velké části také tyto nabídky nedopadnou pro kupujícího šťastně, uvádí web Chip. V mnoha případech je zaplacen poplatek za aktivaci a přístupové údaje nikdy nedorazí. Lidé tak zaplatí zločinci 2 eura a na zpět nic nezískají.

Co říkáte na snahu Netflixu znemožnit sdílení účtů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články