Finanční past při nákupu na internetových bazarech: Čech přišel kvůli jediné chybě o 20 000 Kč. Policie vydala varování

Nákup věcí na internetovém bazaru se pořádně prodraží. Kdo si při placení nedá pozor, zaplatí poplatek ve výši 20 000 Kč. Stát se to může každému.

Česká spořitelna i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Prodej a nákup věcí z druhé ruky na internetových bazarech je v Česku velmi populární. Lidé jim často dávají přednost před novými kusy. Pro někoho je to otázka životního přesvědčení, pro někoho zase potřeba ušetřit peníze. Na internetu je však velmi jednoduché narazit na podvodníka, který vás během chvilky obere o všechny úspory. Místo výhodné koupě vám tak zůstane jen prázdný účet.

Kupoval součástky do auta na internetových bazarech

Své o tom ví také muž z Hodonínska, který na internetu hledal náhradní díly pro své auto. Na internetových bazarech narazil na lákavou nabídku motoru do nákladního auta. Muž oslovil prodávajícího a projevil o nabízené zboží vážný zájem. Oba muži se během několika zpráv dohodli na ceně a záloze, která měla činit 20 tisíc korun. Zájemce domluvenou zálohu odeslal na účet prodejce, ale svého nového motoru se nikdy nedočkal. Prodávající s ním okamžitě po obdržení platby přerušil kontakt a neodpovídal na žádné další zprávy a telefonáty.

věci na Bazoši
Nakupujete věci na Bazoši? Ještě dnes kvůli tomu můžete přijít o všechny své peníze. Stalo se to už spoustě Čechů
bazarech
iZdroj fotografie: Public Domain / Creative Commons / CC BY-SA
Chtěl na internetu koupit motor, místo toho přišel o 20 tisíc korun.

Chtěla zahradní domek, skončila s prázdným kontem

Podobnou zkušenost má také jednapadesátiletá žena, která si na internetových bazarech vyhlédla zahradní domek. I zde se dotyčná s prodejcem domluvila na prodeji a zaslala na účet zálohu ve výši 30 tisíc korun. Stejně jako v předchozím případě, také s ní přerušila údajná firma jakýkoliv kontakt hned, jakmile jim záloha přistála na bankovním účtu. Žena pochopila, že se stala obětí podvodu a udala celý případ policii, jak uvádí Hodonínský Deník.

Podobných případů přibývá

Bohužel se nejedná o jediný takový případ svého druhu. Jen na Hodonínsku se v posledních měsících potýkali s celou desítkou internetových podvodů, včetně falešných prodejců na bazarech, tajemných nápadníků z ciziny a investičních poradců. Vzrůst internetových podvodů se však netýká pouze Hodonínska.

virální video
E-shop, na kterém denně nakupuje spousta lidí, okrádá své zákazníky: Jedno kliknutí a úspory letí ven z okna
tuto aplikaci
iZdroj fotografie: Depositephotos
Nakupování na internetu se vám může pořádně prodražit.

Narazit na něj může každý z nás a v kterémkoliv kraji. Proto je nutné být na internetu velmi obezřetní. Pozor si dejte především na příliš výhodné nabídky. Vyvarujte se plateb za zboží předem u neověřených prodejců nebo využívejte služeb ověřených internetových bazarů, které mohou vaši platbu pozdržet, než koupené zboží obdržíte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články